Yazı Detayı
07 Eylül 2016 - Çarşamba 12:12
 
MİLLETİME DE BİR ÇAĞRI”
Gider'in Gündemi
bayburtsila@gmail.com
 
 


 

15 Temmuz 2016 Cuma gününün karanlık gecesinde (Saat: 23.00’lerdi) yaşananları ele alıp, daha önce değindiğimiz üzere, Kalkınma girişiminde bulunan asker giysili vatana ihanet eden FETÖ’cülerin bu başarısız darbe girişiminin ilk anlarını (TRT’deki bildirilerini) daha önce yayınlanmış canlı görüntülerden yazıya geçerek “YURTTA SULH KONSEYİ”nin ilk bildirisine de yer vermiştik.
 

Bu kere, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın (Liderliğinin bir gereği olarak) kendisine inandırdığı, kendisinin de Milleti’ne inandığının önemli bir belgesi olarak ortaya koyduğu “Başkomutan”lık emrini verişini de yine aynı yöntemle yazıya geçirip, sizlerin belleklerinize bir anı olsun diye buraya almış bulunmaktayız. 
 

 

Günümüzden geleceğe ulaştırmak için belgelediğimiz bu anılara yer verirken, bu günle, gelecekteki torunlarımız arasında kurulmasını istediğimiz anlamlı bir köprü oluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. 
15 Temmuz 2016 Cuma gününe baktığımızda görmek istediklerimizi şöylece sıralayabiliriz: 1 – Yurtta Sulh Konseyi’nin korsan bildirisi; bildirinin ana hatları, 2 – Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Vatandaşları meydanlara, hava meydanlarına çıkmalarını istemesi, ERDOĞAN’ın sözlerinin ana hatları, 3 – Bayburt Belediye Başkanı Mete MEMİŞ’in Bayburtlu Vatandaşları duyarlı olmaya çağırması, 4 – Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanlarının, bütün İl yöneticilerinin bir araya gelmesi, 5 – “Bayrak Nöbetleri”nin başlaması, 6

 

– Bu kalkışmanın ardından kendiliğinden oluşan diğer olaylar topluluğu.. YENİ BİR TÜRKİYE!.. 
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 15 Temmuz gecesi CNN Türk Muhabiri Hande FIRAT’ın telefonundan canlı – görüntülü görüşmesi’ndeki önemli söylemler: (İyi Akşamlar) 
“İyi akşamlar buyurun. Tabi bu günkü bu gelişme silahlı kuvvetlerimizin içerisindeki bir azınlığın ne yazıkki kalkınma hareketidir.
 

 

Bu malum yapıya ait Paralel Yapılanmanın teşvik ettiği ………………. Olarak onların kullandığı bir harekettir.
Ülkemizin birlik beraberliğine yönelik bu harekete karşı inanıyorumki Milletçe vereceğimiz güzel bir cevapla bunlar gerekli olan cezayı alacaklardır. 
Yani şu anda bu milletin imkanlarıyla ortaya konmuş olan tankı, topu, vs. uçağını, helikopterini kullanarak Milletin üzerine gelmenin bedelini bunlar çok ağır ödeyeceklerdir.
 

 

Ve bu konuda gerek Cumhurbaşkanı olarak, gerek Başbakanımız, hükümetimiz olarak bizler atılması gerekli adımlar neyse dik durmak suretiyle bu adımı atacağız. 
(kesinti …….)
 

 

Yani bunun bedelini asla bizler farklı bir şekilde yorumlayamayız ve meydanı da onlara bırakamayız. Onların yapmış oldukları işgalide çok kısa zamanda ortadan kaldıracağımıza inanıyorum. 
Kararlı bir şekilde de bu işin üzerine gideceğimizi özellikle bildirmek istiyorum ve bu konuda bu kararlılığımızı kimsenin test etmeye de gücü yetmeyecektir.
(- Sayın Cumhurbaşkanım..)
 

 

TABİ MİLLETİME DE BİR ÇAĞRI YAPIYORUM… O da şudur:
 

 

Milletime de bir çağrı yapıyorum, oda şudur, Milletimizi illerimizin meydanlarına davet ediyorum. Havalimanlarına davet ediyorum ve Milletçe meydanlarda, havalimanında toplanalım bunların o azınlık grubu, tanklarıyla, toplarıyla gelsinler ne yapacaklarsa halka orada yapsınlar. Halkın gücünün üstünde bir güç tanımadım bugüne kadar (….) bundan sonrada zaten böyle bir şey tanıma söz konusu değil..”
 

(- …..) “ Kesinlikle burada emir komuta zinciri filan çalışmamaktadır. Şu anda emir komuta zinciri filan tamamiyle askıya alınmıştır; çiğnenmiştir. Emir komuta zinciri içerisinde olanlar şu anda ne yazık ki altın (astın) üste yönelik burada atılmış adımlar söz konusudur.
 

 

Zaten bu Ülkede Cumhurun başı olarak ben Cumhurbaşkanıyım ve Başkomutanım aynı zamanda.. Başkomutan olarak benim haberim olmadığı böyle adımı atanlara da yargı zaten cevabını verdi
Gereği neyise bunu da zaten yapacağız; yapılacaktır!.. Bundan kimsenin endişesi olmasın..” 
(- …….)
 

“Bu darbecilerin başarılı olacağına inanmıyorum. Tarih boyunca darbeciler başarılı olamamıştır. Er veya geç onlar şok olmuşlardır; bunu da böyle bilmeniz lazımdır.”
 

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu <<EMRİ>>nin hemen peşine Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM’da aynı doğrultudaki duyurusunu yapıyor, “...Vatandaşlarımızın meydanlara toplanmalarını bekliyoruz..” diyordu.
Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı, Başbakanı emir verirde, Bayburt Valisi, Bayburt Belediye Başkanı, diğerleri bu emirlere uymaz mıydı; uydular tamı tamamına!.. Hem öyle bir uyum sağladılar ki aynı gün, aynı saniyelerde Milletiyle birlikte Bayburt Valiliği’nin önünde “Bayrak Nöbetleri”ni başlatmıştı bile..
 

 

O sıralarda Bayburt Valisi İsmail USTAOĞLU, Bayburt Garnizon Komutanı Jan. Alb. İbrahim Ayhan VURAL, Bayburt Belediye Başkanı Mete MEMİŞ, başta Siyasi Partilerin Bayburt İl Başkanları olmak üzere, bürokratlar, STK temsilcileri hep bir araya gelip, yüzyıllarda bir görülebilecek böyle güzel bir görüntü sergilediler..
Evet, Bayburt değerleri uğruna bütün birlikteliğini ortaya koymuştu. Bayburt Valiliği balkonundaki yöneticilerin birlikteliklerini değerlendiren Bayburtlu (her düşünceden) vatandaş, onlarla birlikte yol almak için sabah namazına kadar Bayburt Valilik Konağı’nın önünde nöbet tutmuştu.
 

 

Bayburt Valiliği ile Bayburt Belediyesi önünde toplanan Bayburtlu Vatandaşlar, kendisi gibi düşünen bütün yöneticilerini oldukça canla başla dinleyip, ölümüne Bayrak Nöbetlerine başlamıştı bile.. Bu nöbetler, uzunca bir süre sabah ezanlarına kadar sürdü.
 

 

Burada söylenmesi gereken çok söz var ancak, bunlardan sadece birisine değinmek istiyorum; Sayın Cumhurbaşkanımızın – Başkomutanımızın, ortaya koyduğu tutarlı emirlerinin değerini ölçmeye yüzyıllar bile yetmeyecektir.. 
İşte <<Liderlik!..>> denen davranış biçiminin en önemli belirtisi olan bu <<Emir>> şu ata sözünde olduğu gibi, “Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu da bir ülkeyi kurtarır..” anlamını ortaya koymaktaydı. 
 

 

Milleti’nin duygularını kendi öz duygusuyla birlikte değerlendiren Sayın ERDOĞAN’ın, TV’lerden yaptığı çağrısı duyulur duyulmaz, Bayburt’ta, Bayburt’un yöneticileri de anında bu emri yerine getirmek üzere ellerinden geleni yapmaktan geri durmadılar.
 

 

Bayburt Belediye Başkanı Sayın Mete MEMİŞ, “Yurtta Sulh Konseyi”nin “korsan bildirisi”nin TRT’de okunmasının hemen ardından, yani saatlerin 15’ten, 16 Temmuza döndüğü (00.15’te) sıralarında bir Basın Açıklaması yaparak, hem Vatandaşın duyarlılığıyla birlikteliğini ortaya koymuş oldu, hem de bütün değerlerine bağlılığını ortaya koymak adına canla başla bu uğurda her türlü özverili çalışmalarını başlatmış oldu.
Bayburt Belediye Başkanı Mete MEMİŞ Basın Açıklamasında şöyle diyordu: “Çok kıymetli Bayburtlu Hemşehrilerim;

 

Türkiye’nin gelişmesini istemeyen, Türkiye’nin demokratikleşmesini baltalamaya çalışan bir grup Türkiye’de darbe çığlığı atarak darbe yapma teşebbüsünde bulunmuştur. 
Ama Allah’a hamdolsun, güçlü bir hükümetimiz var. Hükümetimiz işbaşındadır, olaya el koymuştur. Allah’a hamdediyoruz, Bayburt’umuzda da inşallah bu terör örgütüne, bu yapılaşmadan medet umanlara fırsat verilmeyecektir. 
Bayburt Belediyesi olarak bütün arkadaşlarımızla görevimizin başındayız. Tüm ekiplerimiz, personelimiz şuanda sokaktadır. Bu darbe girişiminde bulunanlara meydanı boş bırakmayacağız. 
Bayburtlu kardeşlerime şunu söyleyeyim ki, problem yok ama demokrasinin yanında olduğumuzu belirtmek adına, tarafımızı belli etmek adına Saathane Meydanı’nı dolduralım.”
 

Bayburt Belediye Başkanı Mete MEMİŞ, 02 Eylül (2016) Cuma günü Saat: 09.00’da Bayburt Konaklama’da Bayburt Basın Mensuplarına, Bayburt’ta yapılmış olan yatırımlarla, yapmayı düşündükleri yatırımlar konusunda genişçe bir bilgilendirmede bulundu.
 

 

Sayın MEMİŞ’in özellikle projelendirdiği bazı yatırımların konunun özünü oluşturduğunu, sözkonusu bu yazımın bitirilmek üzere olduğundan bu güzel çalışmalardan söz edemediğimi üzüntüyle bildirirken, ALLAH nasip ederse, ileriki günlerde başlıklarla bazı yatırımlar konusunda değerlendirmelerde bulunmaya çalışacağımı saygıyla bildirir, başarılı çalışmalarının sürekli olmasını, Bayburt’un geleceğine iz bırakacak bu yatırımların İnşallah bitirilmesini beklediğimizi vurgular Selamlarımı saygılarımı sunarım.

 
Etiketler: MİLLETİME, DE, BİR, ÇAĞRI”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
30
0
2
3
9
14
2
Kasımpaşa
26
0
4
2
8
14
3
Antalyaspor
26
0
5
2
8
15
4
Beşiktaş
25
0
4
4
7
15
5
Yeni Malatyaspor
25
0
4
4
7
15
6
Trabzonspor
25
0
4
4
7
15
7
Galatasaray
25
0
4
4
7
15
8
Atiker Konyaspor
21
0
4
6
5
15
9
Sivasspor
21
0
4
6
5
15
10
MKE Ankaragücü
20
0
6
2
6
14
11
Bursaspor
19
0
4
7
4
15
12
Göztepe
18
0
9
0
6
15
13
Akhisarspor
16
0
7
4
4
15
14
Alanyaspor
16
0
9
1
5
15
15
BB Erzurumspor
14
0
7
5
3
15
16
Fenerbahçe
14
0
7
5
3
15
17
Kayserispor
12
0
8
3
3
14
18
Çaykur Rizespor
11
0
6
8
1
15
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı