Hayırsever kardeşlerden Suriye’ye yardım tırı

Geçtiğimiz yıl Afrin Harekatı sırasında Mehmetçik Vakfı’na “Paşa ve Efe Can” isimli boğalarını bağışlayan Kardeşler Hayvancılık sahipleri Recep Ali Yaya ve Süleyman Yaya bu yıl da Suriye’ye ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bir tır un gönderdi. 

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Türk Dünyası Parkı önünde düzenlenen törende, Recep Ali Yaya ve Süleyman Yaya kardeşlere gösterdikleri bu duyarlılık dolayısıyla teşükkür etti. 

Hayvancılık yapan iki kardeşin bağışladığı bir tır unun Suriye'ye Afet ve Acil Durum (AFAD) Bayburt İl Müdürlüğü aracılığıyla ulaştırılacağını belirten Pehlivan, "Recep Ali Yaya ve Süleyman Yaya kardeşler bu duyarlılığı geçen yılda Zeytin Dalı Harekatı devam ederken göstermiş ve iki danasını, operasyona katılan Mehmetçik'e ulaştırılmak üzere Mehmetçik Vakfı'na  bağışlamıştı" dedi. 

Pehlivan, Suriye'ye AFAD aracılığıyla gönderilen un yardımının iki kardeşin duyarlılığının devamı olduğunu dikkat çekerek, "Suriye'de ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmak maksadıyla bu bir tırlık unu yine kendileri finanse ettiler. Ben bu hayırları dolayısıyla Recep Ali Yaya ve Süleyman Yaya kardeşlere bir kez daha Bayburt ve Türk milleti adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin tarih boyunca olduğu gibi son yıllarda da özellikle kendi coğrafyasında yaşanan hadiselere azami derecede hassasiyet gösterdiğini anlatan Pehlivan, konuşmasında şunları kaydetti:

"Bu bağlamda Suriye'de ki insanların yaşamış oldukları güvenlikle ilgili sıkıntılar ve insani anlamda yaşanan sıkıntılara da yine ülkemiz bu tarihi misyonuna da uyacak şekilde duyarsız kalmadı. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili bütün bakanlıklar, kurum ve kuruluşlar ile vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşları bu insanların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştı. Güvenlik anlamındaki destekler ilgili güvenlik birimlerimiz aracılığıyla, insani yardımlarda AFAD, Kızılay gibi ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok insani yardımın içinde olan sivil toplum kuruluşları aracılığıyla bu yardımlar yerlerine ulaştı, ulaşmaya da devam ediyor."

 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 15:45

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜseyin
HÜseyin - 10 ay Önce

Allah razı olsun

Abdulselam üzümcü
Abdulselam üzümcü - 2 hafta Önce

Abdulselam üzümcü. Mardin midyat .ben 09 .08 2014.te iş kazası geçirdim ve sakat kaldım çalışamaz oldum ben iş kazzsı yaptıktan bu yana eşim bize bakmak için tam 30.000 ytl borç etmiş herkes borcunu istiyor.bu borçlar yüzünden evimde huzur yok benim bu borlarımı bir kısmını kapatmak için Allah rızası için sizden madi bir destek bekliyorum Allah şimdiden hayrınızı kabul etsin. Tel. 05352966268. Ptt hesap no. 15059941

SIRADAKİ HABER