Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu’na önemli görevler

Vakıfbank’ın dün toplanan Genel Kurulu, banka üst yönetiminde önemli değişikliklere ev sahipliği yaptı. Vakıfbank Yönetim Kurulunda yeniden yer alan Kavcıoğlu, önemli görevler üstlendi.

Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu’na önemli görevler

Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Mehmet Emin Özcan'ın yerine Genel Müdürlüğe de finans dünyasının ünlü isimlerinden, bankanın Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih getirildi.

Önemli görevlendirmeler bugün yapılan Genel Kurul’da gerçekleştirildi. Eski Meclis Başkanvekili Sadık Yakut ise Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı.

KAP'ta yer alan açıklamaya göre, bankanın Yönetim Kurulu Komiteleri ise şu şekilde değişti:

Bankamızın 27.05.2019 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı'nda Bankamız Ana Sözleşmesi İlgili Maddeleri Gereği; - Denetim Komitesi'ne Şahap Kavcıoğlu ve Serdar Tunçbilek'in seçilmelerine,  - Kredi Komitesi'ne Şahap Kavcıoğlu ve Serdar Tunçbilek'in, asil üye olarak, Dilek Yüksel ve Cemil Ragıp Ertem'in yedek üye olarak seçilmelerine,  - Kurumsal Yönetim Komitesi'ne Şahap Kavcıoğlu, Sadık Yakut'un ayrıca Kurumsal Yönetim Tebliği'nin 11. Maddesi gereğince Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkileri Başkanı Mustafa Turan'ın ve Genel Muhasebe Mali İşler Başkanı Ferkan Merdan'ın üye olarak seçilmelerine, - Ücretlendirme Komitesine Adnan Ertem, Şahin Uğur ve Dilek Yüksel'in üye olarak seçilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Kavcıoğlu'nun başarılarla dolu  özgeçmişi

Öte yandan Kavcıoğlu geçmişteki başarılarıyla da dikkat çekiyor. Siyaet ve ekonomi başta olmak üzere akademik kimliğiyle de dikkat çeken Kavcıoğlu'nun CV'si şöyle: 

1967 yılında Bayburt’ta dünyaya gelen Doç. Dr. Kavcıoğlu, 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsü’nü Denetim Uzmanı olarak bitirdikten sonra İngiltere Hastings College’ta 1988-1990 yılları arasında İşletmecilik üzerine eğitim görmüştür. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış ve 2014 yılında Doçent unvanını almıştır. 

İş hayatına 1991 yılında Esbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış ve sırasıyla Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2003 yılında Halkbank’ta İstanbul Bölge Koordinatörü olarak görev almıştır. Aynı bankada sırasıyla Perakende Bankacılık’tan, Esnaf-KOBİ Bankacılığı’ndan, Kredi Politikaları`ndan, İnsan Kaynakları ve Organizasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 2015 yılı Kasım ayına kadar çalışmıştır. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 26. Dönem Bayburt Milletvekili olarak seçilmiştir. Bu görevi süresince TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 

10 yıl süreyle Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı’nda Başkanlık görevini yürütmüştür. Aynı zamanda Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Üyesi ve Bankacılık ve Sigortacılık Mezunları Derneği üyesidir. ‘Ticari Bankalarda Sorunlu Kredilerin Yönetimi Çözüm Yolları ve Takibi’ ve ‘Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi’ adlı yayımlanmış iki kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 14 Ağustos 2018 tarihinden itibaren VakıfBank Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinin yanı sıra Kredi Komitesi, Denetim Komitesi Üyesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi’nde üyelik görevlerini yürüten Kavcıoğlu, VakıfBank iştiraklerinden Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Yeni Şafak Gazetesi’nde ekonomi sayfasında köşe yazarlığına devam eden Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
AkSiyon
AkSiyon - 7 ay Önce

Şu küskünlerin gönlü alınsın, satınalınsınki karektetleri belli olsun.
Yoksa BOP eş iti ve Finosu zora girer, aman ha aman.

SIRADAKİ HABER