"Diriliş" Karadenizli gazetecileri ağırladı

Bayburt Gazeteciler Cemiyetinin misafiri olarak Bayburt’a gelen 50'ye yakın gazeteci Demirözü’nde tekne turu yaptı.

Demirözü ilçesi, tarım arazilerinin sulaması için yapılan Demirözü Barajı'nın ilçe belediyesinin girişimleriyle turizme açılmasının ardından vatandaşların ilgisi artarak devam ediyor.

Bölgenin en önemli turizm mekanlarından biri haline gelen Demirözü, son olarak Karadeniz Bölgesi Gazetecilerini ağırladı. Diriliş’le baraj turu atan ve baraj etrafındaki otantik restoranda Bayburt alabalığının tadına bakan 50’ye yakın gazeteci, Bayburt’ta unutamayacakları bir gün yaşadı.

Turist sayısını 3 katına çıkarmayı hedefliyoruz

Demirözü Belediye Başkanı Aslan Gürer’de misafirleri illçelerinde ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, “Geçen yıl 50 bin ila 80 bin arasında turist ağırladık. Bu yıl bunun iki katı yada üç katı bir beklentimiz var. Baraj etrafında peyzaj çalışmalarına başladık. Eksik kalmış durumlar vardı onları düzenlemeye başladık. Sağlıklı bir şekilde bu çalışmalarımızı da tamamlaayıp misafirlerimize en güzel  hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi.

Bayburt Gazetciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız ise kenti ziyaret eden gazetecilerin ilçeye hayran kaldıklarını belirterek, “Demirözü Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten burası Bayburt için önemli turizm mekanlarından birisi ve bunu tüm Karadenize tanıtma imkanı bulduk.  Yaklaşık 2 bin rakımda tekne turu yapan gazeteci arkadaşlarımız da ilk defa bu kadar serin ve otantik bir ortamda tekneyle gezme imkanı buldu” dedi.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Erdoğan Erişen ise, belediyenin baraj etrafında yaptığı çalışmalardan övgüyle bahsederek, Başkan Aslan Gürer’e yakın ilgisinden dolayı teşekkür etti. 

Demirözü Kaymakamı Ömer Coşkun da programa katılarak ilçeye gelen tüm misafirlerle tek tek ilgilendi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 12:16

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner10