Olimpik havuz sil baştan!

Bayburt'ta yaklaışk 4 önce hizmet vermeye başlayan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu bu yıl yaşanan sorunlar nedeniyle yeniden tadilata alınmıştı. Havuzun iç kısmında kapsamlı bir tadilat çalışması yürütülüyor.

Olimpik havuz sil baştan!

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan da tadilata alınan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda incelemelerde bulundu.

Geçtiğimiz aylarda tespit edilen sorunların çözümü için geçici olarak kullanıma kapatılan havuzda Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan sağlanan destek ile yapılan ihale kapsamında yürütülen bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını inceleyen Vali Pehlivan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Adem Köse ile İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ensar Yerlikaya’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Vali Pehlivan 25 metre uzunluk ve 2 metre derinliğe sahip büyük havuz ile çocuk havuzunun zemininde güçlendirme ve bütününde yalıtım çalışmaları gerçekleştirileceğini söyledi. Kompleks içinde bulunan ıslak zeminler, havalandırma sistemi, soyunma odaları, sauna, fitness odası ve dinlenme odalarının da yine bu çalışmalar kapsamında elden geçirileceğini kaydeden Vali Pehlivan tadilatın tamamlanmasıyla yarı olimpik yüzme havuzunun sporcuların ve vatandaşların kullanımına sunulacağını bildirdi.

Vali Pehlivan çalışmaların azami titizlikle yürütülmesi için ilgililere talimatlar verdi.

Vali Ali Hamza Pehlivan’a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Adem Köse, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ensar Yerlikaya, yüklenici firma yetkilileri ile kontrolör ekibi eşlik etti.

Tadilat çalışmalarının 2019 yılı içerisinde tamamlanması öngörülüyor. 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 17:50

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
BAYBURTLU
BAYBURTLU - 6 ay Önce

BAYBURT'TA ZATEN YENİ BİR ŞEY YAPILMAKTANSA YAPILMIŞ OLANI YIKIP YENİLEME GEREĞİ DUYULUYOR.

Serdar Ateş
Serdar Ateş - 6 ay Önce

Daha 4 yıl önce yapılmış. Sayın vali şütfen şu işleri yapanları debetleyin yazık devletin parasına.

SIRADAKİ HABER