Okullara spor malzemesi desteği

Bayburt’ta öğretim faaliyetleri yanında sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla toplanan spor malzemeleri, düzenlenen törenle okullara dağıtıldı.

Okullara spor malzemesi desteği

Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi'ndeki programda konuşan Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, eğitim öğretim faaliyetlerindeki başarının sadece akademik anlamda değerlendirilemeyeceğini ifade etti. 

Bu gibi desteklerin devam edeceğini sözlerine ekleyen Epcim,  “Gençlerimizin geleceklerini sağlam temeller üzerine inşa etmeleri ve kendilerini güçlü hissetmeleri, özgüvenleri yüksek bireyler olarak yetiştirme noktasında spor faaliyetlerinin çok önemli rolü var. Biz bu potansiyelden yararlanmak istiyoruz” dedi. 

Sporun ve gençlerin ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Epcim, “Bizler bunu ihmal edersek şehirlerimizi ve insanımızı ihya edecek bir nesil bulamayacağız. Bu destekleri bundan sonra da yapmaya gayret edeceğiz. Bu destekleri yalın olarak vermek yeterli değil. Özellikle öğretmenlerimize ve destek olan eğitimcilerimize öğrencilerimizin bu imkânlardan sonuna kadar yararlanmalarını sağlamak, bu materyallerin etkin bir şekilde kullanımını sağlamak gibi de bir sorumluluğumuz var. Bunu da hep birlikte yerine getirmeliyiz diye düşünüyorum” diye konuştu. 

İl genelinde 2 bin lisanslı sporcu bulunduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim müdürü Cengiz Karakaşoğlu da, "

“Bunları çocuklarımızın istifadesine sunacağız ve ilimiz genelindeki okullarımızda tüm çocuklarımız aynı şartlarda, aynı kalitede malzemelerle yarışmalara hazırlanacaklar. Bütün öğrencilerimiz bu imkândan faydalanma şansına sahip olacak. Bunun için özellikle öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimize bu materyallerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.


Karakaşoğlu, il genelindeki anasınıflarına dağıtılmak üzere ayrıca 70 bin liralık malzeme temin edildiğini kaydetti.

Vali Epcim’in daveti üzerine törende kısa bir konuşma yapan Aşık Süphani de öğrencilere deyişlerle öğüt verdi.

Tören, Vali Epcim’in hazırlanan eğitim ve spor materyallerini okul müdürlerine teslim etmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 09:59

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10