Nefes kesken turnuva tamamlandı

Bayburt’ta merhum iş adamı Kurban Yazoğlu anısına düzenlenen cirit turnuvası final müsabakasıyla son buldu. 

Nefes kesken turnuva tamamlandı

Bayburt Belediyesi Cirit Sahası’nda 6 takımın katıldığı ve lig usulü oynanan turnuva kapsamında 15 maç yapıldı. Yoğun katılımın olduğu maçlarda rakiplerin bir biriyle mücadelesi de nefesleri kesti. 


Son olarak Bayburt Atlıspor ile Gençosman Atlıspor kulübü arasında oynanan maçı kazanan Bayburt Atlı Spor Kulübü turnuvayı birinci tamamladı.


Atlı Spor Kulübü Bayburt Atlı Spor Kulübü Başkanı Arif Köprücü, “Altı cirit takımlarımızı tebrik ediyorum. Müsabakalara teşrif eden protokolümüze, seyircilerimize, hakem komitesine, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi. 


Köprücü, turnuvanın Yazoğlu adına düzenlendiğini hatırlatarak, “Kıymetli büyüğümüz Kurban Yazoğlu’nu da spora verdiği desteklerle hep hatırlıyor, kendisini rahmetle anıyoruz” diye konuştu. 


Genç Osman Atlıspor Kulübü Başkanı İbrahim Pekmezci ise, turnuvanın Kurban Yazoğlu ismine yakışır bir şekilde başlayıp sona erdiğini ifade ederek, turnuvaya katılarak mücadele eden tüm takımları ve sporcularını kutladığını belirtti. Ödül töreni öncesi davul zurna eşliğinde bar ekiplerinin gösterileri yer aldı.

Ödül törenine; Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Adem Köse, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, MHP MYK Üyesi İdris Aydın ve davetliler katıldı.


 Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt dışında olduğu için turnuvanın final gününe katılamadı. Ödül töreninin ardından sporcular ve yöneticilere Bayburt Belediyesi tarafından Bayburt Öğretmenevi'nde yemek ikram edildi. 

Turnuvada sıralama şu şekilde oluştu:

1. Bayburt Atlı Spor Kulübü 2.

21 Şubat Atlı Spor Kulübü 

3. İpekyolu Atlı Spor Kulübü

  4. Genç Osman Atlı Spor Kulübü

5. Çoruh Atlı Spor Kulübü  

6. Dede Korkut Atlı Spor Kulübü

 


 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 14:09

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10