Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Başdanışman Prof. Bilgin

Bayburtlu hemşehrimiz Prof. Dr. Vedat Bilgin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdamanlığına görevine getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Başdanışman Prof. Bilgin

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı'na Prof. Dr. Vedat Bilgin atandı.

Bayburtlu olan Prof. Dr. Vedat Bilgin geçmiş yıllarda MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye de Başdanışmanlık görevinde bulunmuştıu.

 Prof. Bilgin'in Başdanışmanlığa atama kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer aldı.

VEDAT BİLGİN KİMDİR?

Prof. Dr. Vedat Bilgin, 1954 yılında Bayburt'un Aydıntepe ilçesinde doğdu. Bilgin, ilk, orta ve lise eğitimini aynı şehirde bitirirken 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini dereceye tamamlayan Vedat Bilgin, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde yüksek lisans ve doktora çalışmaları gerçekleştirdi. Gazi Üniversitesi İİB Fakültesinde Öğretim Üyeliği, TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı ve Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde bulunan Bilgin, 25 ve 26. Dönemde genel seçimlerde AK Parti'den Ankara Milletvekili seçildi. Çok sayıda yayımlanmış araştırma kitabı, makale ve çalışmaları bulunmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilen Bilgin, evli ve 2 çocuk babası.

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER