"Bayburt'a verdiğimiz destek artarak devam edecek"

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal bir takım temaslarda bulunmak üzere memleketi Bayburt’a geldi.

Bayburt Valiliği’ni ziyaret eden Ağbal, burada Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Valilik şeref Defterini imzalayan Ağbal daha sonra gazetecilere Cumhurbaşkanlığı’nda ki görevi ve kentte devam eden yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Ağbal, burada yaptığı açıklamada, “Bayburt’un geleceğine inanıyorum, güveniyorum. Bir ve beraber olduğumuz taktirde, aynı rüzgarla, aynı istikamette olduğumuz taktirde Bayburt’ta iş de olacak, aş da olacak, huzur da olacak. İnşallah bize de bu noktada düşen ne görev varsa sonuna kadar yapacağız. Gözümüz, gönlümüz, işimiz Bayburt’ta, bulunduğumuz nokta itibariyle Bayburt’a vereceğimiz destek arttı. Artık bulunduğumuz noktanın çok farklı kanallardan Bayburt’a desteğini sağlayacağız” dedi.  

Bakan Ağbal, Bayburt’ta devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi. 200 yataklı hastanenin bu yıl hizmete açılacağını belirten Ağbal, havalimanın başta Bayburt olmak üzere bölgenin çehresini değiştirecek bir yatırım olduğunu kaydetti. Bir süredir Ankara’daki yoğun programı dolayısıyla gelemediği memleketinde olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Ağbal, “200 yataklı modern hastaneye bu yıl itibariyle Bayburt’umuz kavuşacak.  Sağlık Bakanımızla birlikte gelip hastanemizi açacağız. Üniversitemizde Rektör hoamızın çok güzel çalışması var. Kültür Han Projemiz, Valilik hizmet binamız, Göçmen Merkezimiz, Açık Cezaevi inşaatımız, tünel ve yol yatırımlarımız devam ediyor. En büyük yatırım havalimanı yatırımı. Bu bölgenin çehresini değiştireceğine yürekten inanıyorum. Bayburt’un hızlı bir şekilde gelişmesine, daha fazla yatırım almasına vesile olacak. O yatırımı da yakından takip ediyorum, Ulaştırma Bakanlığımızla da irtibat halindeyim” dedi.   

200 yataklı modern yeni hastane

Kentte yapımı süren 200 yataklı modern yeni hastanenin Temmuz veya Ağustos ayında açılacağı müjdesini veren Ağbal, 
“İnşallah Bayburt 200 yataklı modern yeni hastanesine Temmuz veya Ağustos ayı itibariyle kavuşmuş olacak. Bu yatırım noktasında mevcut Sağlık Bakanımızın da yoğun bir destek ve gayretlerini alıyoruz. Gelmeden önce kendisiyle de görüştüm. İnşallah bu yatırım en kısa sürede tamamlayacağız. Kendisiyle birlikte inşallah Bayburt’a geleceğiz ve hastanemizin açılışını gerçekleştireceğiz.” diye konuştu. 

Bayburt Gümüşhane havalimanı
Bayburt ve Gümüşhane için önemli projelerden olan havalimanı konusunda da bilgi veren Ağbal şunları kaydetti: 
“Bayburt Gümüşhane Havalimanı yatırımının bu bölgenin çehresini değiştireceğine yürekten inanıyorum. Gerek Bayburt’un çok daha hızlı bir şekilde gelişmesine, daha fazla yatırım almasına önemli bir vesile olacak. Diğer taraftan da hemşehrilerimizin İstanbul’a, Ankara’ya gidişlerinde hatta yurtdışına gidişlerinde bu havaalanı vesile olacak. O yatırımı da yakından takip ediyoruz. Ulaştırma bakanımızla zaman zaman bu konuları görüşüyoruz.” 

"Bu kurumun başına Bayburtlu olan bu kardeşinizi münasip gördüler"

Bayburt’a olan desteğinin artarak devam edeceğini vurgulayan Ağbal, “Yeni dönemde başında bulunduğumuz kurum bir taraftan devletin bütçesini yapan ve uygulayan, yani toplanan kaynakları sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda dağıtan bir kurum. Bütçenin harcama tarafı itibari ile son derece önemli bir göreve ve role sahip. Yine Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanlığı yeni dönemde kamunun yaptığı bütün yatırımların planlandığı, programlandığı, yatırım kararlarının verildiği, hangi bakanlık nereye yatırım yapacak bunları belirleyen bir kurum. Sağolsunlar sayın Cumhurbaşkanımız bu kurumun başına Bayburtlu olan bu kardeşinizi münasip gördüler. Dolayısıyla durmak yok yola devam diyoruz. Yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda önümüzdeki süreçte inşallah hem genel anlamda olumlu gidişatın artacağı, hem de kamunun daha fazla yatırım yapacağı bir dönemde Bayburt’un da bu noktada gerekli payı almasını gösterecek her türlü çabayı ve gayreti göstereceğiz. Başta Milletvekilimiz olmak üzere, Valimiz, Belediye Başkanımız hep birlikte Bayburt’un devam eden yatırımlarının süratlenmesi hem de yeni yatırım alması konusunda gayret içerisinde olacağız. Bayburt yeni dönemde inşallah yine bu yatırım alan ve ilgi çeken bir vilayetimiz olacak. Bu anlamda biz bir ve beraber olduğumuz taktirde ben inanıyorum ki Bayburt’ta yapılacak çok iş var. Hem bakanlıklar nezdinde hem de belediye hizmetleri bakımından yapılması gereken çok sayıda hizmet var” diye konuştu. 

OSB’de yapılan çalışmalardan bahseden Ağbal, altyapısını tamamladıklarını ve gelinen süreçte 70 milyon liralık bir yatırım yapıldığını belirtti. Ağbal, OSB’de önümüzdeki dönemde daha fazla yatırımcı gelmesi noktasında çalışmaların süreceğini kaydetti.,

"Belediyecilikte yakaladığımız bir rüzgar var..."

Belediye hizmetlerini de anlatan ve hizmetlerin devam edeceğini kaydeden Ağbal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 “Belediyecilik hizmetleri açısından Bayburt’a büyük parklar kazandırdık. Aile Yaşam Merkezi’yle bayan kardeşlerimize olağanüstü güzel hizmetler verme şansına eriştik, belediyecilikte kolay kolay cesaret edilemeyen altyapı işine giriştik. Bunu da başardık. Belediyecilik hizmetleri açısından bir ekip olarak çok güzel işler yaptık. Yapılması gereken yine çok iş var. Tüm yollarımız birinci sınıf yollarla döşenecek. Park projelerimiz, sosyal donatı alanlarımız var, hepsini yapacağız. Arkadaşlarımız zaten gerekli açıklamaları yaptılar. Projelerini ortaya koydular. Biz de inşallah bulunduğumuz noktadan ortaya konulan güzel belediyeciliğin, ortaya konulan bu güzel enerjinin, yakaladığımız bu rüzgarın artarak devamını sağlayacak şekilde çalışacağız. Durma yok diyoruz. Bakanlıklarımızdaki yatırımların hızlanması ve daha da artması noktasında birlikte çalışmalarımız olacak. Belediyecilikte yakaladığımız bir rüzgar var, yakaladığımız genç dinamik bir enerji var. İnşallah yeni dönemde bu dönemde bunu daha da güçlendireceğiz. Vatandaşımızın bize verdiği destek var. Dolayısıyla her zaman söylüyorum. Bayburt her şeyin en iyisini hakediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın Bayburt’a olan sevgisini biliyoruz. Bize verdiği, yüklediği vizyon var. Hem kamu hizmetleri, hem belediyecilik anlamında. Dolayısıyla bu belediyecilik anlayışının durmadan, daha da güçlenerek, güçlü imkanlarla büyümesi için çaba içerisinde olacağız. Bayburt’ta yapılacak çok iş var. Bunları da vatandaşımızdan aldığımız destekle yapğacağız. Bize olan muhabbeti biliyoruz. İnşallah Kardeniz’de yol projeleri bittikten sonra Bayburt her bakımdan kültürü ve insanıyla bir çekim merkezi haline gelecek. Bayburt’un geleceğine inanıyorum, güveniyorum. Bir ve beraber olduğumuz taktirde, aynı rüzgarla, aynı istikamette olduğumuz taktirde Bayburt’ta iş de olacak, aş da olacak, huzur da olacak. Malum zaten güvenlik şehri. İnşallah bize de bu noktada düşen ne görev varsa sonuna kadar yapacağız. Gözümüz, gönlümüz, işimiz Bayburt’ta, bulunuduğumuz nokta itibariyle Bayburt’a vereceğimiz destek arttı. Artık bulunduğumuz noktanın çok farklı kanlardan Bayburt’a desteğini sağlayacağız. Burada sizin vesilenizle bütün hemşerilerime sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Ayrıca sayın Valim Bayburt’a geldiğim andan itibaren gösterdiğiniz ilgiye, vatandaşlarımızla kurduğunuz o gönül bağı, hakikaten çok önemli. Her zaman Bayburt’un yanındayız ve Bayburlu olmaktan iftihar ediyoruz.” 

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ise, yapılan yatırımlar hakkında bilgiler vererek, Ağbal’a verdiği tüm desteklerden dolayı teşekkür etti. 

Ağbal’a ziyaretlerinde Milletvekili Fetani Battal, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, AK Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat, AK Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Fatih Yumak ve diğer ilgililer eşlik etti.  
 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 17:08

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi
Sevgi - 3 ay Önce

MasAllah sayın bakanımıza memleketimizi sahipsiz bırakmayın

SIRADAKİ HABER