AK Parti belediye başkanı adaylarını tanıttı

AK Parti'nin Bayburt merkez ile 2 ilçe ve 2 belde belediye başkan adayları düzenlenen törenle tanıtıldı. Programda konuşmacılar birlik ve beraberlik mesajları verdi. 

Şair zihni Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Bayburt Milletvekili Fetani Battal, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Başkanı Hacı Ali Polat, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Belediye Başkan adayları ve partililer katıldı. 

Polat: "Belediyecilik bizim işimiz. Çünkü insana değer veriyoruz"


Burada konuşan İl Başkanı Polat, temel amaçlarının insana hizmet etmek olduğunu belirterek şunları kaydetti: 

“Kardeşimiz dayımızın oğlu teyzemizin oğlu belediye başkanı olsun diye, benim komşum makam sahibi olsun diye mi yoksa bu işin bir dini boyutu var mı?  Hepimiz rabbimizin kuluyuz. Kulluk bağlamında hepimiz bir araya geldik zaten. Bizi bir araya getiren bu ilahidir, bu inançtır. Burayı koparırsak buraya bakışımız da değişir, makamlara bakışımız da değişir. Eğer belediye başkanı olmak isteyen arkadaşım işin içine biraz kulluk katmazsa ya da belediye meclisinde, partide görev almak isteyen arkadaşımız işin içine kulluk katmazsa boşuna gider hayatımız. Onun için öncelikle hayatın hangi alanında olursak olalım rabbimize hakiki manada kulluk etmek zorunda olduğumuzu bilmemiz gerekiyor. Belediyecilik bizim işimiz. Çünkü insana değer veriyoruz. Buda kültürümüzden geliyor. Temel amacımız insana hizmet etmek suretiyle rabbimizin rızasını kazanmak. Temel bakışımız bu olunca çevreci belediye bizden çıkar, kültür belediyeciliği bizden çıkar, ekonomik belediyecilik bizden çıkar, sosyal belediyecilik bizden çıkar. Merkezde fatih başkanımızla ilçelerde diğer adaylarımızla inşallah bütün belediyeleri alacağız.  

Aday adaylığı sürecine ilişkin olarak ta konuşan Polat, “Bende aday adaylık yarışında bulundum. Sonuçta tecelli eden nedir rabbimizin iradesi. O manada kaderci olmak zorundayız. Onun burada bize dava adamına düşen beklediğimiz olmuyor diye tavır almadan bir dava adamına, bir partiliye, Tayyip Erdoğan’a lider olarak bakan bir insana düşen Tayyip Erdoğan’ın iradesi kim üzerinde tecelli ettiyse onun arkasında sapa sağlam durmaktır. Ben bütün arkadaşlarımızın bu manada sapa sağlam duracağına inanıyorum. 

Memiş: “Mevcut Belediye Başkan adayımızı sonuna kadar destekleyeceğim”

Belediye Başkanı Mete Memiş de yaptığı konuşmada, “Her ne kadar sağda solda farklı ifadeler olsa da biz koltukta oturmak için, oturduğumuz koltuklardan paye kazanmak için buralarda olmamıştık “ ifadelerini kullanarak, 

“Belediye başkanı olarak görevlendirildiğimiz süre boyunca bize güvenenleri bizi bu göreve layık görenlerin hiç birinin yüzünü yere baktıracak hareketimiz olmadı. Bugün itibariyle de partimizi geleceğe taşıma adına Bayburt’ta yapılan belediyecilik hizmetlerinin hız kesmeden hatta daha da artarak devam etmesi için sorumluluğum bir Müslüman olarak, bir insan olarak dava sahibi bir fert olarak ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağımdan hiç kimsenin şüphesi olması. Her ne kadar sağda solda farklı ifadeler olsa da biz koltukta oturmak için, oturduğumuz koltuklardan paye kazanmak için buralarda olmamıştık hamt olsun. Mete Memiş olarak Bayburt Belediye Başkanı olarak, her şeyden önce bir Müslüman olarak, davası olan bir fert olarak AK Parti harekatını, AK Parti belediyecilik hizmetlerinin Bayburt’ta artarak devamı için mevcut belediye başkan adayımız sonuna kadar destekleyeceğim.    Beraber olacağız, bir olacağız.  Bu bizim insani, vicdani sorumluluğumuzdur.” Dedi. 

Yumak, “Bayrağı daha ilerilere taşıyacağız”

Belediye Başkan Adayı Fatih Yumak ise, AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırımlara dikkat çekerek şunları söyledi: 
“Mete Memiş Başkanımdan inşallah seçimleri kazanarak alacağımız bayrağı çok daha ileriye götürebilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden hiç birinizin şüphesi olmasın. Hamd olsun bizler AK Parti iktidarında Bayburt’un şu sıkışmış olan yapısını kırdık. Bayburt AK Parti iktidarından önce bir yanımız Şehit Osman Tepesi, Duduzar, Kale ve Aslandağı’nın arasına sıkışmış pozisyondaydı. 15 sene önceki Bayburt Cumhuriyet Caddesi’nden ve bu çanağın içerisinden ibaretti. Ama AK Parti iktidarıyla birlikte çok ciddi değişim yaşadık. Bir taraftan Erzurum istikametine diğer taraftanc Erzincan istikametine doğru genişledik. Trabzon istikametine doğru çok ciddi bir kentleşme yaşadık.  Bunlar kolay işler değil belediyecilik anlamında bir bölgeyi imara açmak ve o bölgeyi şehre entegre etmek çok kolay hadiseler değil. İşte o zorluğu AK belediyeler Bayburt’umuzda gerçekleştirdi.” 

Battal, “Bütün yüreğimle ve gücümle senin yanındayım”

Bayburt milletvekili Fetani Battal da Bayburt’taki adayların son derece genç ve dinamik olduğuna dikkat çekerek, “31 Mart akşamında yeni bir güne, yeni  bir sayfaya ve yeni bir atmosfere kavuşacağız. Çünkü son derece genç dinamik bir ekip inşallah yeni alacakları görevlerle ayrı bir heyecanı  bize yaşatacaklar. Bu arkadaşlarımız gece gündüz yanlarında olacağız. Onların her alanında destekçileri olacağız. AK Parti harekatına hizmet etmeleri hususunda onları sürekli olarak motive edeceğiz. Ve inanıyorum ki, bu seçimleri yine Bayburt’a yakışır tarzda en iyi şekilde gerçekleştireceğiz. Onun için Fatih başkana diyorum ki, adaylığın hayırlı olsun. Bütün yüreğimle ve gücümle senin yanında bu mücadeleye katkı sunmaya devam edeceğim.” dedi. 


Kaya, “Cumhur İttifakının hukukunu koruyun!”


Son olarak kürsüde söz alan AK Parti MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Erol Kaya ise seçimlerde Cumhur İttifakı’nın birliğine ve beraberliğine dikkat çekerek şunları söyledi: 

“Bütün AK Parti mensuplarından istirham ediyorum. Cumhur İttifakı’nın hukukunu koruyacağız.  MHP’nin hukukunu koruyacağız. İttifak Bayburt’ta yok. ama bu hukuku korumak hepimizin görevi. Hem MHP’li kardeşlerimizn görevi hem bizim görevimiz. Dolayısıyla burada kim var adayımız AK Parti’nin adayları var ve MHP’nin adayları var. Dolayısıyla herkes kararını, iradesini ortaya koyacak ve sandığa gidecek. İki istirhamımız var. Birincisi Belediye Başkanlarımızın hukukunu korumak hepimizin görevidir. İkincisi şu 5 Belediye başkanı adayımızın MHP de dahil hukukunu korumak Bayburt’umuzun, AK Partimizin görevidir. Hiçbir arkadaşımız niye bunu yaptınız noktasında bir eksiklik addetmesin.”

Kaya ayrıca AK Parti’nin Bayburt’taki adaylarını da tek tek açıklayarak sahneye davet etti. Buna göre: 

Aydıntepe adayı: Fatih Eraslan
Demirözü adayı:  Aslan Gürer
Gökçedere adayı : Doğan Ay
Arpalı Adayı: Abdurrahman Polattimur

olarak belirlendiğini paylaştı. 


 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 20:14

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 5 ay Önce

hayırlı olsun

Cemal ay
Cemal ay - 5 ay Önce

Allahım yerce yardımcınız olsun hepsi deyerli hepsi donanimli

SIRADAKİ HABER