2020/28

2020/28

T.C.
BAYBURT
İCRA DAİRESİ
2018/36 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Bayburt il, Merkez İlçe, 767 Ada, 145 Parsel, TUZCUZADE Mahalle/Köy, SUÇIKAN MEVKİİ 398,00m2 yüzölçümlü, 1/16 hisseli Mevkii, Satışa arz olunun taşınmaz tapuda ana taşınmaz niteliği bodrumu olan 4 katlı, 8 daireli, apartman olarak geçmektedir. il imar planı içerisinde bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yerleşim ve nüfus yoğunluğu fazla olan bölge mevkii içerisindedir. İmar planında bitişik nizam 3 kat imarlı olarak tasarlanan ada içerisindedir. Taşınmazda 10 adet daire mevcuttur, daireler mesken olarak kullanılmaktadır, söz konusu meskenler mutfak+salon+3oda+wc+banyodan oluşmaktadır. zemin kaplaması laminant parkedir. iç kapılar ahşaptır, doğalgaz ile ısınmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur. 3. kattaki 2 adet dairenin ahşap pencere ve parke imalatları zamanla yıpranmıştır. Taşınmaz 3. sınıf a grubu yapılar sınıfında değerlendirilmektir. şehrin merkezine yaklaşık olarak 1000 m mesafededir, jeolojik olarak sağlam bir zemin yapısına sahiptir. ulaşım şehir içi ana cadde yolları ile sağlanmaktadır, borçluya ait 1/16 hissesi satılacak olup, muhammen bedeli 51.831,25 TL dir.
Yüzölçümü        : 398,00 m2
Arsa Payı        : 1/16
Kıymeti        : 51 831.25 TL
KDV Oranı        : %18
1. Satış Günü    : 28 052020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü    : 23/062020 günü 14:30 -14:35 arası
Satış Yeri        : Bayburt Belediyesi Mezat Salonu Kat:5 Merkez BAYBURT
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/ 2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (•) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını Özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 18/03/2020                                ilan no:2020/28

YAVUZ KARDEŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10