2019/67

2019/67

T.C.

BAYBURT İCRA DAİRESİ 2008/268 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                             : Bayburt İl. Aydıntepe İlçe, 129 Ada. 5 Parsel, GÜNBULDU Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii,

Taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlı olup tapu da çayır olarak geçmektedir. Taşınmaz imar planı sınırları dışında bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşım problemi yoktur. Taşınmazın üzerinde konut olarak kullanılan yapı bulunmaktadır, yapının elektrik ve suyu mevcut olup toplam inşaat alanı 173,73 M2 dir. Taşınmaz üzerindeki yapın zemin katı 3. sınıf A grubu yapılar kısmında Birinci katın ise 2. sınıf B grubu yapılar kısmında değerlendirilmektedir. Taşınmaz üzerindeki yapı ile birlikte satılacak olup muhammel bedeli 85.699,00 TL dir.

Yüzölçümü : 813,80 m2

Arsa Payı : tam

Kıymeti : 85.699,00 TL

KDV Oranı :%18

1. Satış Günü :  30/07/2019 günü 14:30 -14:35 arası

2. Satış Günü :   27/08/2019 günü 14:30 -14:35 arası

Satış Yeri :Bayburt Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Kat:5

Satış şartları:

  1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde(10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi isteyenlerin 2008/268 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/05/2019

YAVUZ KARDEŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER