2019/08

2019/08

T.C.
BAYBURT İCRA DAİRESİ
2018/155 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Bayburt İl, Merkez İlçe, 109 Ada, 1 Parsel, ORUÇBEYLİ Mahalle/Köy, KERVANYOLU Mevkii, Taşınmaz borçlu şirket adına 16600/31183 hisse ile kayıtlı olup tapuda tarla vasfındadır. Taşınmaz kuru tarım arazisidir. Bayburt - Gümüşhane Köse Karayolu kenarında bulunmakta olup taşınmazın bulunduğu yere ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmazda elde edilen mahsullerin pazarlama problemi yoktur. Taşınmazın toprak özellikleri, ekolojik ve meteorolojik şartlarda kuru tarım arazilerinde buğday, mercimek ve nohut münavebe sisteminin uygulanması öngörülmüştür. Taşınmazın borçlu şirkete ait olan hissesi (16.599,93 m2) satılacak olup muhammel bedeli 224.347,24 TL dir.
Yüzölçümü        : 31.182,86 m2
İmar Durumu        : imar planı içerisinde yoktur.
Kıymeti        : 224.347,24 TL
KDV Oranı        : %18
Kaydındaki Şerhler     : 3083 sayılı yasanın 6. Maddesi gereğince kısıtlıdır.
1. Satış Günü        : 26/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü        : 26/03/2019 günü 14:30 -14:35 arası 
Satış Yeri        : Bayburt Belediyesi Toplantı salonu kat:5 Merkez/BAYBURT
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/155 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15/01/2019              

                    İLAN NO: 2019/08
 

YAVUZ KARDEŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER