25 Yıl İşçisi Olduğu Belediyeye Başkan Seçildi

Bayburt'un Gökçedere beldesinde belediyede 25 yıl işçi olarak çalışan Yavuz Bakır, belediye başkanı seçildi. Gökçedere'de, MHP'li bir belediye başkanı ilk kez görev yapacak.

Gökçedere Belediyesinde 25 yıl boyunca şoförlük ve iş makinesi operatörlüğü yapan Yavuz Bakır, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) başkan adayı olarak 31 Mart yerel seçimlerine girdi. Bakır, en yakın rakibine 83 oy fark atarak uzun yıllar hizmetinde bulunduğu belediyenin başkanı olarak seçildi.

İLK KEZ MHP'Lİ BAŞKAN YÖNETECEK

Tarihinde ilk kez MHP'li bir başkanın yöneteceği beldede Başkan Bakır, partisi adına da bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Yavuz Bakır yaptığı açıklamada, 1994 yılında Gökçedere Belediyesine şoför olarak girdiğini ve aradan 5 dönem geçtiğini söyledi.

"ZAMAN GELDİ ŞOFÖR OLARAK ÇALIŞTIM"

Belediyede çalıştığı süre boyunca verilen görevleri layıkıyla yerine getirdiğini buna istinaden halkın da teveccüh gösterdiğini ifade eden Bakır, "1994 yılında girdiğim belediyede zaman geldi operatörlük yaptım. Zaman geldi şoför olarak çalıştım. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerde de belediye başkanlığına MHP'den aday olmuştum. ve halkımızın da teveccühüyle belediye başkanı olarak seçildim. İnşallah onlara layık olmaya çalışacağım" dedi.

"GURUR DUYDUM"

Milliyetçi Hareket Partisi'nden bir ismin beldede ilk kez belediye başkanı seçildiğini de anımsatan Bakır, "Milliyetçi Hareket Partisi'nin Gökçedere'deki ilk başkanı olmaktan da gurur duydum. İnşallah görevimiz süresince belediye başkanı olarak yapılacak hizmetlerin en iyisini, en güzelini beldemize getirmek için gayret edeceğiz" diye konuştu.

Belediyeyi yaklaşık 6 milyon liralık bir borçla devraldığını ve beldenin sıkıntılarını iyi bildiğini vurgulayan Bakır, ilk iş olarak kanalizasyon ve içme suyu sıkıntısını çözmek için çaba göstereceğini belirtti.

"SU SIKINTISINI ÇÖZECEĞİM"

Belde halkının geçimini büyük oranda çiftçilik ve hayvancılıktan sağladığına dikkat çeken Bakır, "1975'ten bugüne beldemizde kanalizasyon sıkıntısı var. Beldemizde bir arıtma tesisi olmadığı için vatandaşlarımız büyük bir sıkıntı içerisinde. Dolayısıyla kanalizasyon arıtma tesisinin bir an önce yapılması için çalışacağız. İçme sularının durumunu sağlık müdürlüğümüz de biliyor. Kaymakamlığımıza da kirli olduğu yönünde raporlar gönderiliyor. Su bizim için çok önemli. İnşallah bu süre içerisinde gerekli destekleri de alarak bu sorunları çözüme kavuşturma gayreti içerisinde olacağız" diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 11:17

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali bakır
Ali bakır - 1 yıl Önce

Sayın başkan belediyeyi 6 milyon borçla teslim aldığınızı iddia ediyorsunuz resmi bi belgeyle iddianızı ispat ediniz.Suların içilebilir raporunu çok değil bı kaç ay önce resmi makamlar raporlamadımı...

kerküklü
kerküklü - 1 yıl Önce

gurur abidesi maşAllah başkanımıza

Ilhami AYATA
Ilhami AYATA - 1 yıl Önce

6 milyon borç ağır bir yük ama buna istinaden başkanın temiz kalpliliyi ve ciddi tutarliliğiyla aşacağına inanıyorum .ALLAH yar ve yardımcımız olsun .Başarılar diliyorum.

Gökmen BAKIR
Gökmen BAKIR - 1 yıl Önce

Yavuz başkanı yürekten tebrik ediyorum uğradığı ihanete rağmen rakiplerini alt etmeyi başarmıştır UMARIM dedi kodular doğru değildir ÇÜNKÜ bir ENKAZ DEVRALDIĞI SÖYLENIYOR UMARIM BÖYLE BİR ŞEY OLMAZ AMA BAŞARILI OLACAĞINA ŞÜPHEM YOK

SIRADAKİ HABER

banner12

banner10