Haber Detayı
12 Mart 2016 - Cumartesi 10:43
 
Çocuk Hakları Eğitici Eğitimi Düzenlendi
EĞİTİM Haberi


 

 

Bayburt'ta çocuk hakları ile ilgili toplumun tüm kesimlerinde farkındalık kazandırmak üzere çeşitli faaliyetler yürüten İl Çocuk Komitesi(ÇHK) tarafından tarihleri arasında eğitici eğitimi düzenlendi.

Çocuk Hakları Akran Eğitici Eğitimi, Çocuk Hakları Komitesi Yetişkin Temsilcileri Sosyal Çalışmacı Zehra Semiz ve Sosyolog Pınar Şalcı tarafından, İl Çocuk Hakları Komitesi’ ne 18 üye çocuğa verildi.

Toplam 20 ders saati süren eğitimlerde eğitici adayı çocuklara ‘’Eğitim nasıl verilir, iyi eğitimci nasıl olmalıdır, çocuk hakları nelerdir, soru çözme becerileri, şiddetten korunma, toplumsal cinsiyet iletişim becerileri, farklılıklara saygı’’ konularında eğitim verildi.

Eğitimi başarıyla tamamlayan komite üyelerine belgeleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala, Defterdar Davut Karadağ ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aldulkadir Karabulut tarafından verildi.

Eğitici eğitimine katılan Çocuk Hakları Komitesi üyesi çocuklar, eğitici eğitimine katılmaktan ve çocuk hakları alanında çalışmalar yapacak olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Eğitime katılan çocuklar okullarında kendi akran gruplarından başlayarak çocuk hakları üzerine bir dizi eğitimler verecektir.

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Çocuk, Hakları, Eğitici, Eğitimi, Düzenlendi,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı