Haber Detayı
17 Haziran 2016 - Cuma 12:02
 
Bayburt’tan sonra Ankara’da sergilendi
KÜLTÜR-SANAT Haberi


 

Öğrencilerin yaşadıkları şehirlerin tarihi, kültürel değerlerinin farkına varmalarını sağlamak, unutulmaya yüz tutmuş mektuplaşma geleneğine dikkat çekmek, çağdaş sanat yaklaşımlarıyla geleneği birleştirmek, amacıyla ülkemiz genelinde düzenlenen “Şehirlerin Renkleri” temalı Posta Sanatı yarışmasının sergisini Ankara’da Ptt Pul Müzesi Sergi Salonunda açtı.

 

Bayburt Bilim Sanat Merkezinin, Bayburt Belediyesi ve Ptt Genel Müdürlüğü işbirliğiyle             81 ildeki özel yetenekli öğrenciler arasında düzenlediği yarışmanın sergi açılışını Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil GÜNGÖR, Ptt Genel Müdür Yardımcıları Gürbüz AKBULUT ve Yusuf CANPOLAT yaptı.

 

 

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eği̇ti̇m ve Rehberli̇k Hi̇zmetleri̇ Genel Müdürü Celil Güngör, PTT Pul Müzesi´ndeki sergi açılışında yaptığı konuşmada, bugün çok az yapılan ve bazen unutulan bir geleneği canlandırılmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Etkinliğin Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yapılmasından dolayı ayrıca mutlu olduğunu dile getiren Güngör, "Çünkü Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi, Millî Eğitim bünyesinde açılan ilk Bilim ve Sanat Merkezidir. Dolayısıyla ilklerin kurumundan, böyle bir şey beklemek de bizim yadırgadığımız durum değildir." diye konuştu.

 

Bayburt Belediyesi ve Ptt Genel Müdürlüğüne desteklerinden ötürü teşekkür eden Güngör, "Bizim posta objelerimiz ya da filateli malzemelerimizin tarihi ve geleneği, eski ve köklüdür. Bir zamanlar hepimizin pul defteri vardı, çeşitli pulları biriktirirdik. Bu gelenek gittikçe belli bir grubun içine münhasır kalıyor. Gençlerimizin ve öğrencilerimizin, bu güzel ve bilgilendirici gelenekle tanışmasına vesile olacağını umuyorum, bugün burada açacağımız posta sanatı sergisinin." dedi.

 

PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut ise gençlerin mektup yazmak yerine elektronik postayı kullandıklarını anlatırken, "Bizler belki son pul toplayıcısı veyahut da meraklılarıydık. Artık sizler bunu anılarınızda yaşatmaya başladınız. Böylesi bir etkinlik güzel bir şekilde düşünülmüş, farklılığını fark ettik." ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren 8 öğrenci, Bayburt Belediyesi ve Ptt Genel Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi, öğretmenlerine ise plaket verildi.

 

250 zarf tasarımının yer aldığı sergi Ankara’da Ptt Pul Müzesinde Ramazan Bayramı sonuna kadar gezilecek.

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Bayburt’tan, sonra, Ankara’da, sergilendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı