Haber Detayı
24 Ocak 2018 - Çarşamba 11:56
 
Başkan Memiş'ten önemli açıklamalar!
Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, basın mensuplarıyla bir araya geldi.
GÜNCEL Haberi


Bayburt Gazeteciler Cemiyeti (BGC)’de düzenlenen toplantıda basın mensupları ile buluşan Başkan Memiş, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Memiş Bayburt’ta gerçekleştirilecek projeler hakkında da açıklamalarda bulundu. 


Konuşmasına Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı operasyonuna değinerek başlayan Memiş, “

 

“Afrin operasyonunda ordumuzun başarılı olması için Rabbimden yardım talep ediyorum. Sınırlarımızın güvenliğinin tesisi adına ve güney sınırlarımızda muhtemel bir terör saldırıları koridorunun oluşumunu engelleme adına bu hareketi başlatan kararlığıyla, dirayetiyle, milli duruşuyla dünya lideri olduğunu bir kez daha ispat etmiş olan Sayın Cumhurbaşkanımıza selamlarımızı Bayburt’tan arz ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında bu hareketin içerisinde olan bütün Mehmetlere, kuvvet komutanlarımıza, Genel Kurmay Başkanımıza saygılarımı arz etmek istiyorum. Rabbim ordumuzu muvaffak etsin.” dedi. 

 

Başkan Mremiş’in açıklamalarından satırbaşları şöyle: 


Alt yapı tamamen bitti

 

“Her zaman ifade ettiğimiz gibi şehrimizin modern bir kent olma hüviyetine kavuşması için olmazsa olmaz olan altyapı problemi tamamıyla bitirilmiş durumdadır. 150 km. içme suyu, 23 km. yağmur suyu ve 125 km de kanalizasyon hattı ve bunların peşinden gelen yağmur bacaları, parsel bacaları ev bağlantıları vb. çalışmalar Allah’a çok şükür tamamlandı.”


“23 km. asfalt, 50 bin metrekare bazalt ve granit malzemeden oluşan parke çalışması ve 100 bin metrekare küptaş uygulaması”

 

“Bayburt şehir merkezinde 23 km. yolu asfalt yol yaptık. Tabi biz bu asfalt yol çalışmasına başlarken Bayburt’ta altyapı çalışmalarında çekilen zorluklardan sonra büyük ve modern şehirlerde gördüğümüz, beğendiğimiz ve imrendiğimiz kalıcı asfaltı Bayburt’ta da uygulayacağımızı söylemiştik. Allah’a çok şükür yaptığımız çalışmalar tam da istediğimiz ve söylediğimiz gibi oldu. En modern şekilde, en kaliteli malzemesi ve işçiliği ile imalatları 13 cm kalınlığında yapılmış olan 23 km. asfalt, 50 bin metrekare bazalt ve granit malzemeden oluşan parke çalışması ve 100 bin metrekare küptaş uygulaması gerçekleştirdik. İnşallah bunlar test edilecek. Yapılan işlerin hepsi kontrole tabidir. Bu çalışmalar yapılırken son derece titizlik gösterildi. Bu çalışmaların doğru yapılabilmesi için Bayburt Belediyesi olarak elimizden gelen bütün imkânları buraya seferber ettik. Şehir merkezinde yaptığımız 23 km. asfalt yolun yanında mahallelerimizde de 90 kilometre yine asfalt çalışması gerçekleştirdik. Asfaltı olmayan cadde ve sokağımız yoktur.”

 
GES projesinde verimlilik beklentinin üzerinde


“Güneş Enerjisi Santrali’ni Bayburt’umuza kavuşturduk. 4,5 megavat gücündeki GES projesi Bayburt için son derece önemli bir projedir. Bayburt Belediyesi 3 aylık bir sürede bu projeyi tamamladı. Bu proje ortalama yıllık 6 milyon kilovat saat enerji üretmesi öngörülmüştü. 2017 Şubat ayında üretime başladığımız projede Allah’a çok şükür ki 7,5 milyon kilovatsaat üretimini geçti.”

 

Sosyal alanlar inşa edildi

 

“Şehir parkımızın hemen yanında 50 bin metrekarelik bir alanda Bayburt için önemli olan 15 Temmuz Şehitler Parkı, Bayburt’umuza kazandırılmış oldu. Bu anlamda Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. 50 bin metrekare alan üzerinde son derece modern, son derece güzel Kaleardı Parkı’nı tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Kaleardı mahallemize kazandırdığımız bu parkın içerisinde düğün salonu olarak da kullanabileceğimiz ama daha çok nikâh salonu olarak da kullanabileceğimiz bir tesisimiz de mevcuttur. Çoruh nehrinin kenarında Saklı Cennet dediğimiz alanda 25 tane evin tamamı dolu olarak çalıştı. Dışarıdan gelen hemşehrilerimiz, misafirlerimiz son derece de memnun oldu. Buradaki sosyal donatı alanlarını daha da çoğaltarak ev sayısını artırarak burayı daha da modern bir tatil köyü olarak hizmete sunacağız. Bayburt için son derece önemli olan Aile Yaşam Merkezi’ni hizmete sunduk. Merkezimizin içerisinde hukuk danışmanlığımız var, yaşam koçluğu hizmeti var, rehberli servisimiz var, dini eğitim seminerlerimiz var, fitness salonumuz var. Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık İl Müdürlüğü ile Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile koordineli olarak faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Çok çeşitli alanlarda kurslarımız var, şuanda hâlihazırda aşçılık kursumuz var, el sanatları kursumuz var, kuaförlük kursumuz var. Bunlar değişken olarak sürekli de devam edecek. Aile Yaşam Merkezi halk eğitim merkezlerinin fonksiyonlarını da yerine getiren ama bunun dışında bir hanımlar için bir dinlenme mekânıdır. Bir hanım kardeşimizin burada hiç işi olmayabilir ama buraya gelip çayını kahvesini içebilir, televizyonunu izleyebilir, kitabını gazetesini okuyabilir. Bunun dışında çocuklar için de son derece dizayn edilmiş kapalı çocuk parkurumuz var. Hem engelli çocuklarımız için hem de engelli olmayan çocuklarımız için burada oyun alanımız var. Anne burada hizmet alıyorken çocuğu da görevliler nezaretinde burada vakit geçirebilir.”

 

 Yüzbaşı Agâh Bey Şehitliği yapılacak


“Şehit Osman Tepesi’nde bir konut projesi başlatılmıştı. 20 adet 170 metrekare ev, 30 tane de 60 metrekare evlerimiz var. Büyük evlerin tamamı satıldı. Küçük evler ise önümüzdeki sezonda satacağız. Bayburt Belediyesi başkanı olarak Bayburt’ta bir şehitliğin yapılması gerektiği konusunda çok net bir kanaatim vardı. Bayburt için ayrı bir önemi ve anlamı olan Şehit Osman Tepesiyle özdeşleşsin diye bir şehitlik yaptık. Eksiklikleri oldu, bu eksikliklerde önümüzdeki yıl tamamlanacak. Milli ve manevi değerlerimizin zirve yaptığı bir şehitlik aynı zamanda da şehitliği ziyaret eden vatandaşlarımıza da bir mesire alanı oluşturarak önümüzdeki yıl tamamlanacaktır. İsmi de inşallah Yüzbaşı Agâh Bey Şehitliği olacak. Bizden önceki bir dönemden kalan İmaret Tepe Projesi vardı, henüz tamamlanmamıştı. Bu proje de tamamlanarak Bayburt için modern bir tesis oldu. Dışarıdan gelen hemşehrilerimiz, misafirlerimiz buradaki vatandaşlarımız için nezih bir mekân oldu. Bu tür mekânların Bayburt’ta çoğalması gerekiyor diye düşünüyorum.”

 

“10 milyon Tl’lik bir araç parkuru oluştu”

 

Bayburt Belediyesi olarak son üç yılda 10 milyon Tl’lik bir araç parkuru oluşturduk. Bu rakamların içerisinde Bayburt Belediyesi’ne ait binek araç yoktur, tamamı iş makinesidir, kamyon ve kamyonettir. Bunların da korunabilmesi adına son derece modern araç parkı yaptık. Bildiğiniz gibi Bayburt’ta araçların kışın sabahları çalışma problemleri oluyor. Mahallelerimizde bir eksiklik olan ve acil bir durum söz konusu olan istinat duvarları çok hızlı bir şekilde tamamlanmaya başlandı. 2018 yılı itibariyle de kalanlarını tamamlamaya devam edeceğiz. 21 Şubat Sanayi Sitesi’nin yapım aşamasından beri bir altyapı problemi vardı, ilk etapta kanalizasyon sorununun giderilmesi adına orda atık su arıtma tesisini kurduk.”


Semt sahaları tamamlanacak


“Mahallelerimizde iki adet Semt Sahası tamamlandı, 12 tanesi de çalışması başladı ama 2017 yılında yarım kaldı. Bunlar da inşallah 2018 yılında tamamlanacak. Burada çocuk oyun parkı ve yanında da semt sahasına önem verdik. Voleybol, futbol ve basketbol oynanacak. Bunların hepsi korunaklı olması ve farklılık arz etsin diye bahçe duvarı şeklinde kapalı olacak. Çocuk, oyun oynarken ailesi de yanında rahatlıkla beklesin diye oturma grupları olacak.”

 

Isıtmalı duraklar takdir topluyor

 

“Özellikle dolmuş kullanan vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz için 14 tane ısıtmalı durak şuanda Bayburt’umuza hizmet vermektedir. Ve bu duraklar son derece memnuniyet uyandırdı. Yine bu duraklarda vatandaşımız, öğrencimiz dolmuş beklerken okuması adına buralara ulusal gazetelerin yanında sizlerin eseri olan yerel gazeteleri koyuyoruz. Aynı zamanda kitaplarımız da var.”


Otopark sorunu gideriliyor

 

“Bayburt’ta otopark problemimiz vardı, inşallah Saray Bahçesi olarak bildiğimiz alanda otoparkımızı yaptık. Araçları her ne kadar üzerine park ettirsek de esas otopark olarak yaptığımız alt katında büyük şehirlerde AVM’Lerin altında gördüğümüz modern otoparkların aynısı yapılsın diye, eksiği kalmasın diye 1 aylık daha bir işimiz kaldı. İnşallah son derece modern 150 araçlık bir otopark üstü de bize biraz maliyetli olacak ama her zaman dediğimiz gibi, ‘Bayburtlu her zaman en iyisine layıktır’ düşüncesiyle son derece güzel olacak. Fonksiyonel olarak da son derece özel bir alan olarak kent meydanı olacak. Yine Kadızade Mahallesi’nde tamamladığımız kapalı otoparkımız da 70 tane araca hizmet veriyor. Onun üzerinde de yine bir park yapacağız ama o Mahalle Parkı olacak. Yine orda oyun sahaları, çocuk parkları ve oturma grupları olarak tamamlanacak.”

 

Not: Belediye Başkanı Mete Memiş'in 'Kentsel Dönüşüm' başta olmak üzere bazı projelerle ilgili yaptığı açıklamalar burada olacak...

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Başkan, Memiş'ten, önemli, açıklamalar!,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
18
0
2
0
6
8
2
Başakşehir
15
0
1
3
4
8
3
Beşiktaş
15
0
1
3
4
8
4
Kasımpaşa
15
0
3
0
5
8
5
Trabzonspor
13
0
3
1
4
8
6
Antalyaspor
13
0
3
1
4
8
7
Alanyaspor
12
0
4
0
4
8
8
Göztepe
12
0
4
0
4
8
9
Yeni Malatyaspor
12
0
2
3
3
8
10
Konyaspor
12
0
2
3
3
8
11
Ankaragücü
10
0
4
1
3
8
12
Sivasspor
9
0
3
3
2
8
13
Kayserispor
9
0
3
3
2
8
14
Fenerbahçe
8
0
4
2
2
8
15
Bursaspor
8
0
2
5
1
8
16
Çaykur Rizespor
7
0
3
4
1
8
17
Akhisar Bld. Spor
5
0
5
2
1
8
18
E. Buyuksehir
5
0
5
2
1
8
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı