Haber Detayı
14 Haziran 2011 - Salı 21:51
 
Zülkarni Özbek; ADSM ile halkın çevreye bağımlılığı azalacak
SAĞLIK Haberi


 
Zülkarni Özbek; ADSM ile halkın çevreye bağımlılığı azalacak
 
Bayburt il Sağlık Müdürü Zülkarni Özbek, Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi (ADSM) inşaatının son sürat devam ettiğini belirterek inşaatın belirlenen tarihten önce de bitebileceğini söyledi.
 
Tuzcuzade mahallesinde son sürat yapımına devam edilen Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi (ADSM)’nin çağın gerektirdiği koşullara koşut olarak hizmet vereceğini belirten il Sağlık Müdürü Özbek, “ yeni binamızda çağdaş bir üniteyle hizmet vereceğiz. Halkımızın çevreye olan bağımlılığı azalacak. Hizmet kalitesi artacak. Hasta memnuniyeti artacak. Protez gibi bazı hizmetlerde kalite artacak. Uzmanlık gerektirmeyen bütün hizmetlerde halkın gereksinimlerine cevap vereceğiz” dedi.
Hizmet alması gereken hastalar için mobil araç dizayn edileceğini de açıklayan Özbek, yeni binayla Bayburt’un total protez, protez, parsel protez, sabit köprü, dolgu, kanal tedavisi gibi ağız diş sağlığı tedavisinde yeni ve daha gelişmiş bir düzey kazanacağını ifade etti.
Şu an ki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde tüm protez, köprü kaplama işleri, kanal tedavisi, dolgu, röntgen hizmetleri gibi hizmetler verilmekte. Yeni binaya çıkıldığında tüm işlerin teknik kapasitesi artacak.
Bayburt Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi (ADSM) inşaatının alanı 572 metrekareden oluşmakta. Kapalı alanı 2321 metrekare olan merkezin kat sayısı ise dört. Katma değer vergisi ile birlikte şubatta 3.058.560 liraya ihale edilen merkeze mayıs ayında yer teslimi yapıldı. 2012 yılında bitmesi tasarlanan merkezde 10 ünite yanında özürlü ve mahkum üniteleri de yer alacak. Her hekime ayrı bir ünite verilecek.
Şu an inşaat için beton dökülmüş olup süratli bir şekilde bodrum katın kolon ve perdelerinin yapım işi devam ediyor. Halkın ihtiyaçlarından dolayı inşaatın 2012 yılından önce bitmesi bekleniyor.
Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı