Haber Detayı
25 Temmuz 2011 - Pazartesi 13:18
 
CÜBBELİ AHMET HOCAʹDAN ŞİKE YORUMU
MAGAZİN Haberi


Pelitli Yatılı Kuran Kursuʹnda düzenlenen çok sayıda katılımın olduğu icazet töreninde vaaz veren Cübbeli Ahmet Hoca, farklı yorumlarıyla hem güldürdü hem de düşündürdü. Kamuoyunu son günlerde meşgul eden futbolda şike ve teşvik konusuna değinen Cüppeli Ahmet Hoca, şöyle konuştu: "Senelerdir vaaz ediyoruz bu millete diyoruz ki ʹbu toptan hayır yok, bu maçlar boşunadır, diyoruz, diyoruz anlatamıyoruz. Şimdi baktılar ki gol atanda boşuna atmış, yiyende boşuna yemiş. Biz bunu dememiz için vahiy mi gelmesi
lazım. Biz size demiyor muyduk bu fuzuli işleri bırakın. Yok şikeydi de o ona para yedirdi, sen (anlaşmalı) ʹgol atʹ, o demiş ʹgol yeʹ. Almışlar paraları yatmışlar aşağıya. Bu millette üzülüyor, kalp krizi geçiriyor. Niye kalp krizi geçiriyorsun, adam zaten kasıtlı yedi." 
Cüppeli Ahmet Hoca, senelerce vaaz ettiğini ve özellikle İstanbulʹda vaaz ettiği kadrosuz camilere vaazı sonrası hemen imam kadrosu atandığını belirterek artık İstanbulʹda yeni yapılan tüm camilere vaaz için çağrıldığını söylemesi gülüşmelere neden oldu. 
Dinayet İşleri Başkanlığıʹnın Alo Fetva Hattıʹna da göndermede bulunan Ünlü, artık insanların fetva almak için kendilerine başvurduğunu söyledi. 
Trabzonʹa en son 10 yıl önce yine bir icazet törenine geldiğini belirten Cüppeli Ahmet Hoca, icazet törenine katılanlara teşekkür etti. 
Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı