Haber Detayı
27 Temmuz 2011 - Çarşamba 21:39
 
Özbek: Güç birliğiyle vekil sayımızı 2ʹye çıkaracağız,Araklı Tüneli 3 yılda bitecek, Kop Tuneli ihalesi Ağustosʹta yapılacak
SİYASET Haberi


Meclis tatile girdikten sonra basın toplantısı yapan Türkiye’nin il ölçeğinde tek milletvekili olan Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek önemli açıklamalar yaptı.
 
» 
BAYBURT TAM YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR
» ARAKLI TUNELİ 3 YIL İÇERİSİNDE BİTMİŞ OLACAK.
» BAYBURT-KÖSE YOLU STANDARTLARI YÜKSEK BİR YOL HALİNE GELECEK
» YENİ DUBLE YOL ASFALT ÇALIŞMASI ŞEHRE GÜZEL BİR GÖRÜNTÜ VERECEK
» KIŞLA ÇEŞMESİ MEVKİİNE ALT GEÇİT YAPILACAK
» KOP TÜNELİ İHALESİ AĞUSTOS’UN İLK HAFTASINDA YAPILACAK
» 3 YILIN SONUNDA BAYBURT YÜKSEK STANDARTLI ULAŞIM AĞINA KAVUŞACAK
» AYDINTEPE GÖLETİ VERİMLİ BİR YAYLA TURİZMİ HALİNE GELECEK
» FAKİR KONUTLARI ÖNÜMÜZDEKİ YIL BİTECEK
» HASTANELERİMİZ KDH VE ADSM İNŞAATLARI HIZLA DEVAM EDİYOR
» GÖKÇEDERE LİSESİ’NİN YENİ BİNASI 2012’DE HİZMET VERECEK
» ANARA’DA ÖZELLİKLE TARIM HUSUSUNDAKİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK
» TERÖRÜ MİNİMİZE ETMEMİZ GEREKİYOR.
» PROFESYONEL ORDU TERÖRLE DAHA BAŞARILI OLUR
» HAKAN ŞÜKÜR BAYBURT’A GELECEĞİNE SÖZ VERDİ
» GÜÇ  BİRLİĞİ İLE VEKİL SAYIMIZI İKİYE ÇIKARACAĞIZ
» ANKARA’DA YAPILANLARI SİZLERLE DÜZENLİ OLARAK PAYLAŞACAĞIZ.


TBMM’deki yemin töreni, meclis başkanlığı seçimi ve komisyonların oluşturulmasından ve meclisin tatile girmesinden sonra ilk basın toplantısını düzenleyen Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, bir aylık zaman zarfında Bayburt için yapılanları değerlendirerek öncelikle Bayburt’ta yaşayanların milletvekili olduğunu,  Araklı Tüneli’nin 3 yılda biteceğini Kop Tüneli ihalesinin ise Ağustos ayının ilk haftasında yapılacağını söyledi.
Ak Parti İl Merkezi toplantı salonunda Ak Parti İl Başkanı ile düzenlediği toplantıya Türkiye Gazeteciler Federasyonu 34. Başkanlar Konseyi toplantısının Bayburt’ta yapılmasından dolayı Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız’a teşekkür ederek başlayan Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek 17. Dede Korkut Şenlikleri’nde Aydıngöl’de yaşanan üzücü boğulma olayından dolayı hayatını kaybeden gençlere Allah’tan rahmet, ailelerine ise sabır diledi.
26 Temmuz’da hamamda zehirlenme olayından dolayı hayatını kaybeden Hanife Şık hanımefendiye ise Allah’tan rahmet, mütevefa yakınların ise başsağlığı dileyerek konuşmasına devam eden Özbek, son dönemdeki şehit haberlerine de değinerek terörün minimize edilmesi gerekliliği üzerinde durdu. Özbek, Türkiye’nin bir daha şehit haberleri ile uyanmaması dileğinde bulundu.
Ak Parti’nin % 64 oyla kendisini Ankara’ya gönderdiğini hatırlatan Özbek, TBMM’de oluşturulan komisyonlardan tarım komisyonunda, bir ikinci komisyon olarak da çevre komisyonunda görev alarak Bayburt’a ve Türkiyeʹye güzel hizmetler yapacağı temennisinde olduklarını söyledi.
Seçim kampanyasında tekrar ettiği gibi Bayburt’ta yaşayan, Bayburt’ta büyüyen biri olduğunu yineleyen Özbek, 10 gündür halkın arasında halkın dertlerini dinlediğini ve Bayburt’u özlediğini ifade etti.
BAYBURT TAM YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR
Bayburt’ta yaşamanın farklılığına değinen Özbek, “ Ben farklı açıdan değerlendiriyorum.  Bayburt tam yaşanabilir bir şehir. Güzel bir havamız var. Özellikle yaz aylarında sahillerde, Batı şehirlerinde insanlarımız gece bile uyuyamazken biz burada geceleri serin bir havada dinlenebiliyoruz. Biz buna şükrediyoruz. Bayburt’a hep olumsuz taraftan bakmamalıyız. Bayburt’un güzel yanları olumsuz yanlarından daha fazladır.” dedi.
ARAKLI TUNELİ 3 YIL İÇERİSİNDE BİTMİŞ OLACAK.
Bayburt’un dört dağ arasında kalmış bir şehir olduğunu hatırlatan Özbek, doğuya, batıya, kuzeye, güneye de gidilse dağ aşmak zorunda kalındığını bunun da kış şartlarında çetin bir durumu ortaya koyduğunu, yazın ise uzun bir zaman aldığını dile getirdi.  Özbek bu göz önüne alınarak daha önceki milletvekillerinin gayretleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının da imza kampanyası ile birlik beraberlik içerisinde Araklı Tüneli’nin yapımına başlandığını yineleyerek “ Bu tünel ile gerçekten Trabzon’a 100 km ile ulaşılabilecek. Çalışmalar devam ediyor. İnşallah 3 yıl içerisinde de bitmiş olacak. Artık Vavuk ve Zigana dağlarından kurtulmuş olacağız. Bu ulaşım açısından çok önemliydi.” diye konuştu.  
BAYBURT-KÖSE YOLU STANDARTLARI YÜKSEK BİR YOL HALİNE GELECEK
Ak Parti hükümetinin duble yollarla atılım yaptığına atıfta bulunan Özbek, “ Erzurum-Trabzon arasında duble yol çalışmaları yapılırken Köse ile Bayburt arasında sıkıntılı bir yolumuz vardı. Bu sıkıntılı yol bitecek. İhalesi seçimden önce yapılmıştı. Şu anda müteahhit firma şantiyesini kuruyor. İnşallah Bayburt-Köse Yolu’da standartları yüksek bir yol haline gelecek.” dedi.
 
YENİ DUBLE YOL ASFALT ÇALIŞMASI ŞEHRE GÜZEL BİR GÖRÜNTÜ VERECEK
Duble yol çalışmalarında satıh kaplamanın verimsiz olduğunu belirten Özbek, duble yolların sıcak asfalt karışımı ile artık sıfır asfalt çalışması çerçevesinde yapılacağını kaydetti. Bu çalışmanın şehre güzel bir görüntü vereceğini dile getiren Özbek, yan yollarıyla, kaldırımlarıyla, ışıklandırmasıyla yapılacak bu asfalt çalışmasının güzel bir çalışma olacağını bildirdi.
KIŞLA ÇEŞMESİ MEVKİİNE ALT GEÇİT YAPILACAK
Kışla çeşmesinin bulunduğu yerde bir çok kazanın olduğuna da değinen Özbek, buraya bir alt geçit, kavşak düzenlemesi yapılacağının müjdesini verdi.
KOP TÜNELİ İHALESİ AĞUSTOS’UN İLK HAFTASINDA YAPILACAK
Havaalanı olsun, eğitim olsun, hastane olsun Bayburt’un Erzurum’u fazla kullanan bir şehir olduğunu vurgulayan Özbek, “ Bizim Erzurum’la bağlarımız çok güçlüdür. Maalesef bir Kop Dağı var aramızda. İnşallah Kop Dağı’nı da artık ortadan kaldırıyoruz. Tünel ile inşallah Kop Dağı’ndan bir geçiş yapacağız. 08.02. 2011 tarihinde de bunun ihalesi yapacak. Artık ulaşım açısından Trabzon’a giderken Araklı Tüneli ile gideceğiz. Erzincan’a giderken standartları yüksek bir yol ile gideceğiz. Erzurum’a giderken Kop Tüneli ile gideceğiz.  Gittiğimiz yollar da artık satıh asfalt değil de sıcak asfaltla olacak." diye konuştu.
3 YILIN SONUNDA BAYBURT YÜKSEK STANDARTLI ULAŞIM AĞINA KAVUŞACAK
 
Ulaşım hususunda Bayburt’un sorununun önemli bir düzeyde halledilecek olduğunu belirten Özbek,
"Yapılacak yollar ve tünellerle Bayburt’un şehirlerarası ulaşım hususundaki sorunları  % 90 şekilde bitmiş olacak.  3 yılın sonunda Bayburt standartları yüksek, ulaşım ağına sahip olacak." dedi.
 
AYDINTEPE GÖLETİ VERİMLİ BİR YAYLA TURİZMİ HALİNE GELECEK
 
Seçim öncesi tarım, üniversite ve yayla turizmi olarak 3 ana hedef seçtiklerini hatırlatan Özbek,
“ Aydıntepe Yaylası için bir yol asfalt çalışması yapıyoruz. Yaylalarımıza ulaşmamız gerekiyor ki yaylalarımızın nüfus yoğunluğunu artıralım. Aydıntepe Göleti çok güzel bir gölet oldu. Bunu sizler aracılığı ile duyurmak istiyoruz. O yol yapıldıktan sonra orada değişik kültürel faaliyetlerde de bulunacağız. Bayburt açısından da bu verimli bir yayla turizmi haline gelecek."ifadelerin kullandı.
 
FAKİR KONUTLARI ÖNÜMÜZDEKİ YIL BİTECEK
Seçimden önce ihalesi yapılan Şehit Osman Tepesi’ndeki fakir konutlarının inşasının hızlı bir şekilde devam ettiğine belirten Özbek, bunların önümüzdeki yıl bitirilerek Bayburtlu’nun hizmetine sunulacağını kaydetti.
HASTANELERİMİZ KDH VE ADSM İNŞAATLARI HIZLA DEVAM EDİYOR
Sağlık alanındaki çalışmaların da hızla devam ettiğini vurgulayan Özbek, “Bayburt Devlet Hastanesi yanına yapılan Kadın Doğum Hastanesi hızlı bir şekilde yükseliyor. Onun dışında Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nin inşaatı da hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu sene sonuna yetiştirmeye çalışacağız. Bu sene yetişmese bile 2012 yılında Bayburt’un hizmetinde olacaktır” dedi.
GÖKÇEDERE LİSESİ’NİN YENİ BİNASI 2012’DE HİZMET VERECEK
Gökçedere Lisesi’nin fiziki mekan olarak yetersiz olduğunun altını çizen Özbek, “ Burada çok küçük sınıflarda dar bir şekilde eğitim veriliyordu. Bunun da ihalesini yaptık. Gökçedere Lisesi’nin bu sene temeli atılacak. Bu lisemiz önümüzdeki eğitim yılında güzel bir mekan olacak ve eğitim hizmeti verecek."diye konuştu.
ANKARA’DA ÖZELLİKLE TARIM HUSUSUNDAKİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK
Ekim ayında TBMM’nin açılışı ile Ankara’da çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Özbek, “ Bu konuda özellikle tarım hususundaki çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam edecektir.
Özbek, üniversitedeki öğrenci sayısının nasıl artırılması gerektiği hususundaki çalışmalarının da devam edeceğini belirtti.
TERÖRÜ MİNİMİZE ETMEMİZ GEREKİYOR.
Şehitlerin olması, bağımsızların yemin etmemesi, PKK’nin 15 Temmuz’a karşı eylemi sorusuna ʹTürkiye’nin içi kan ağlıyorʹ sözleri ile yanıt veren Özbek, “ 30 yıldır bir kamburumuz var. Bu hala bitmedi. Hala devam ediyor. Gencecik evlatlarımızı maalesef kaybediyoruz. Bu hususta üzüntülerimizi tekrar ifade etmek istiyorum. Kararlılıkla terörle mücadele etmemiz gerektiğine inanıyorum. Başbakanımızın söylediği gibi terörü minimize etmemiz gerekiyor. Terörle siyaset yapılmaması gerekiyor. Partisel olarak olaya bakılmaması gerekiyor. Mecliste olan tüm partilerin bu hususta destek vermesi gerektiğine inanıyorum. Türkiye’de kardeşlik ruhunu ön plana çıkaracaksak siyaseti bir kenara bırakmalıyız. Bu dönem terörü minimize etme konusunda ciddi adımlar atmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu adımlarda da şahsımın katkısı olacaksa ne mutlu bana” diye konuştu.
PROFESYONEL ORDU TERÖRLE DAHA BAŞARILI OLUR
“Proefesyonel bir askeri ekipman oluşturulmasının teröre nasıl bir etkisi olur” sorusuna  uzun süreli bir asker ile 15 aylık askerlik yapan arasında mutlak bir fark olduğu şeklinde yanıt veren Özbek, bu konuda profesyonel bir ordunun terörle daha başarılı olacağını kaydetti. Özbek, konunun çok teknik bir konu olduğunu ve teknik konularda da fazla söz beyan etmenin uygun olmayacağını belirtti.
HAKAN ŞÜKÜR BAYBURT’A GELECEĞİNE SÖZ VERDİ
Hakan Şükür’ün vekil olduktan sonra söz verdiği gibi ihram kravat taktığı ve kendisinin Hakan Şükür’le görüşüp görüşmediği sorusuna Özbek, kendisinin de ihram kravat takarak yemin ettiği yanıtıyla karşılık verdi. İhram kravatla yemin etmenin insana bir moral ve motivasyon verdiğini kaydeden Özbek, “ Hakan Şükür kayıt olmaya gelirken ihram kravat ile geldi. Daha sonra Hakan Şükür ile tanıştık. Kendilerini Bayburt’a davet ettim. Bunu kendisine ʹBayburt’a gel de beni kurtar Bayburtlu’lardan. Her telefon açan Hakan Şükür ne zaman Bayburt’a gelecek diye soruyor banaʹ şeklinde kendisine izah ettim. Kendileri de inşallah gelecem diye bir söz verdiler.” dedi.
GÜÇ  BİRLİĞİ İLE VEKİL SAYIMIZI İKİYE ÇIKARACAĞIZ

Tek vekilliğin olumsuz yanları ve güzel yanları olduğuna da değinen Özbek, “ Yemin etmeye gittiğimde çok duygusal anlar yaşadım. Bir milletvekilisin hiçbir arkadaşın yok. Bayburt’tan giden iki vekil olsan artı muhalefet partisi olsan o insana bir destek verir. Yerel anlamda bir güç verir. Sağıma bakıyorum Gümüşhaneli iki milletvekili yanyana oturuyor. Soluma bakıyorum Rizeliler oturuyor. Vanlılar beraber, Trabzonlular beraber oturuyor. Ben tek başına kaldım. Gümüşhaneli milletvekilleri beni yanlarına aldılar. Gümüşhane-Bayburt birliği yaptık. İstanbul’a gittiğimde değişik toplantılara katıldık. Artık 4 yıl boyunca ben şunu haykıracağım. Bayburt nasıl 1989 yılında bir güç birliği yaparak vilayet olduysa, geçen yıl güç birliği ile Araklı Tüneli’nin yapım sürecini başlattıysa yine biz güç birliği yaparak milletvekili sayımızı ikiye çıkartmamız gerektiğini düşünüyorum.

Diğer yandan sayın başbakanımızın ‘Ben Bayburt milletvekiliyim’ demesi de bize güç katıyor. Katmaya da devam edecektir. Yol ihalelerinin erken olmasında Bayburt’un  tek milletvekili olmasının etkisi büyük. Bu konuda öncelik açısından duygusal bir yaklaşım da var.” şeklinde konuştu.
ELÇİ: ANKARA’DA YAPILANLARI SİZLERLE DÜZENLİ OLARAK PAYLAŞACAĞIZ.
Bayburt Ak Parti İl Başkanı Yusuf Elçi ise yaptığı konuşmada bir ay içerisinde Bayburt adına güzel şeylerin olduğunu belirterek daha uzun vadede yapılması gereken ihalelerin bu ay içerisinde ve Ağustos ayı içerisinde yapılacak olmasından dolayı Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek’in işe hızlı başladığını söyleyerek kendisine teşekkür etti.
Basın toplantılarını belli bir periyoda sokarak rutin hale getireceklerini söyleyen Elçi, “ Ankaraʹda Bayburt ile ilgili ne gelişiyorsa bunları sizlerle paylaşacağız. Bayburt’la ilgili yapılanların sizler tarafından kamuoyu ile paylaşılması gerektiğine inanıyoruz. Biz sizleri bilgilendireceğiz. Siz de inşallah Bayburt’umuzu bilgilendireceksiniz. El ele gönül gönüle verip Bayburt’umuzda en güzel neler yapabiliriz. En güzel en maksimum seviyede hangi konuları daha iyi başarabiliriz bunları hep beraber yapacağız. Çünkü basının ne kadar çok kıymetli çok önemli olduğunu biliyoruz. İstediğiniz bütün bilgi ve belgeler sizlere ulaştırılacaktır.” dedi.
 
Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
BİZİM GAZETE
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
46
41
4
4
14
22
2
Galatasaray
44
47
6
2
14
22
3
Fenerbahçe
44
44
2
8
12
22
4
Beşiktaş
41
41
3
8
11
22
5
Kayserispor
35
30
5
8
9
22
6
Sivasspor
34
30
8
4
10
22
7
Trabzonspor
33
36
5
9
8
22
8
Göztepe
33
35
6
6
9
21
9
Kasımpaşa
29
34
9
5
8
22
10
Yeni Malatyaspor
28
24
8
7
7
22
11
Bursaspor
27
31
9
6
7
22
12
Akhisarspor
27
28
9
6
7
22
13
Antalyaspor
24
26
10
6
6
22
14
Gençlerbirliği
22
26
9
7
5
21
15
Alanyaspor
21
34
13
3
6
22
16
Atiker Konyaspor
21
23
11
6
5
22
17
Osmanlıspor FK
19
31
13
4
5
22
18
Kardemir Karabükspor
12
15
16
3
3
22
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı