Haber Detayı
07 Ağustos 2012 - Salı 12:22
 
Prof.Gavgalı rektör adaylığını açıkladı
EĞİTİM Haberi


15 Ağustos’ta yapılacak olan Bayburt Üniversitesi Rektörlük seçimleri için Erzurum Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Gavgalı adaylığını ve projelerini açıkladı. Bayburt Üniversitesiʹndeki en büyük dezavantajı öğretim üyelerinin üniversiteyi kafalarının rahat olmayışından dolayı terk etmesi olarak belirten Gavgalı, Bayburtʹtun Erzurum ve Trabzon arasındaki geçiş bölgesinde yer almasının ise bir avantaj olduğu ve bunun iyi kullanılması gerektiğini söyledi. 

Bayburt Konağı’nda düzenlediği iftar yemeğinde, Bayburt’ta görev yapan basın mensuplarıyla biraraya gelerek, Bayburt Üniversitesi Rektörlük seçimleri için aday olduğunu açıklayan Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Bayburt Üniversitesi için önemli projelerinin olduğunu dile getirdi.

2009–2010 yıllarında Bayburt Meslek Yüksek Okulu Müdürü olarak da çalıştığını ifade eden Prof. Dr. Gavgalı açıklamasında,  biz anlayışı ile hareket eden ve ulaşılabilir, ekip çalışmasını önemseyen, çözüm üreten, iş ortamına barış getiren, çalışanlarına huzur ve güven veren, bir rektör olmayı arzu ettiğini belirterek, adaletin ve bilimsel liyakatin esas alındığı, katılımcı anlayışın, huzur ve güvenin hakim olduğu, özgür düşüncenin benimsendiği, farklılıkların zenginlik olarak kabul edildiği, hoşgörü ve kardeşlik prensiplerinin hüküm sürdüğü yenilikçi, rekabetçi ve marka olmuş bir Bayburt Üniversitesi için yola çıktığının altını çizdi.

15 Ağustos’ta yapılacak seçimler sonucu Bayburt Üniversitesi Rektörü olması durumunda, bir taraftan üniversitenin kimlik ve karakterini muhafaza ederek diğer taraftan da toplumun tüm aktörleri ile sağlıklı bir iletişim tabanı oluşturacağını, akademik liyakate değer veren, hukukun üstünlüğünü kabul eden ve ayrımcılığı reddeden bir yönetim oluşturmayı hedeflediğini kaydeden Prof. Dr. Gavgalı, eksik ve yanlış bilgilendirmelere ve söylentilere dayanan, sağlıksız iletişim ortamının oluşmasına asla izin vermeyeceğini ve bu tür ortamlarla kurumsal işleyişin zarar görmemesi için şeffaflığın esas alınacağını söyledi.

Hoşgörüyü şiar edinen, işi ehline teslim eden, ortak akla inanan, imkânları paylaşan, her zaman ulaşılabilen ve tartışılabilen, insan odaklı, bilimselliğe ve bilimsel düşünceye değer veren, dayatmacı olmayan ve özgürlükler sunan ilkelerle çalışan bir Rektör olarak görev yapmak istediğini ifade eden Prof Dr. Gavgalı, temel hedeflerini şu şekilde sıraladı:

"Bilim ve teknolojide üretkenliği ön planda tutacağız. Kaynakların etkin ve verimli kullanılmasına önem vereceğiz. Teknolojik altyapıyı güçlendirilip araştırma laboratuarlarını ihtiyaç öncelikli olarak kuracağız. Üniversite kimliğini geliştireceğiz. Şehir-üniversite entegrasyonunu güçlendireceğiz. Başarılı öğrencileri üniversiteye çekmek için tanıtım ve teşvik programlarını artıracağız."

Açıklamasında projelerine de yer veren Prof. Dr. Gavgalı, eğitimde mobilizasyona önem vereceğini, eğitim – öğretim materyallerinin modernize edileceğini,  proje ofislerinin kurularak araştırma kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlanacağını, TÜBİTAK, AB gibi kurum-kuruluşlara proje sunan akademik personele maddi avantaj sağlanacağını, Üniversite ile STK, Meslek Odaları-Kuruluşları ve Kamu Kurumları işbirliği içerisinde sunulan ve yürütülen sosyal içerikli projelerin destekleneceğini, öğretim elemanlarının ve öğrencilerin yabancı dil sorunu üniversite imkânları kullanılarak çözüleceğini, bilimsel çalışmalara hak ettiği desteğin verileceğini, Bayburt Üniversitesi Stratejik Planının 2023 vizyonu dikkate alınarak gözden geçirilerek revize edileceğini, çağın gereklerine uygun bir şekilde hem fiziki imkanlar hem laboratuar ve derslikler hem öğrenci sayıları ve öğretim elemanları hem de eğitim materyalleri birimlerin talepleri doğrultusunda revize edileceğini, sağlıklı yaşam merkezlerinin oluşturulacağını ve sanatsal etkinliklere önem verileceğini sözlerine ekledi.

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız ise rektör adayı Prof. Dr. Mehmet Gavgalı’ya başarılar dileyerek, 15 Ağustosta yapılacak Bayburt Üniversitesi Rektörlük seçimlerinde hayırlı sonucun çıkması temennisinde bulundu.

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı