Haber Detayı
09 Ekim 2013 - Çarşamba 14:36
 
Bayburt Engelsiz Yaşam Merkezi 2014’te hizmette
YAŞAM Haberi


Peyami Sefa KARABACAK-2011 yılı için yatırıma alınan yaklaşık 90 milyonluk 20 adet yaşam merkezinden biri olan Bayburt Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatının bu yıl sonunda bitmesi bekleniyor.

Bayburt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala, merkezin 2014 yılında hizmete açılmasının hedeflendiğini söyledi.

Bayburt Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yatılı bakım ve rahabilitasyon hizmetinin kalitesini yükseltmek için geliştirilen bazı illerde uygulanan tip bir model olduğu açıklamasını yapan İl Müdürü Hayrettin Pala," Tek katlı, müstakil, bahçeli ve 12’şer kişilik yaşam evleri ile rahabilitasyon ve idare biriminden oluşan engelsiz yaşam merkezi toplam 60 kapasiteli olacak şekilde planlandı. Ayrıca bu merkezde engellilere yönelik gündüzlü rehabilitasyon hizmetleri verilecek"dedi.

Engelsiz Yaşam merkezlerinde aile ortamına yakın fiziki şartların oluşturularak özel bakım merkezlerinin standartlarında hizmet sunulacağını kaydeden Pala, " Engellilerimizin hayata daha aktif katılmaları için bütün imkânları seferber etme, ve tüm tedbirleri alma kararlılığındayız. Bu çerçevede ilimizde yaşayan tüm engelli vatandaşlarımız için yaptığımız yatırımlar, projeler tamamen onların yararına olacak şekilde düzenlenmiştir. Merkezimizde amacına uygun olarak bakım hizmeti alan engelli kişilerin yaşam kalitesini artıracak nitelikte psiko-sosyal özellikli olup,  sağlık alanlarında hizmet hizmetler verecek. Yatılı hizmetin yanı sıra gündüzlü hizmet alanında da engelli kişilere yönelik olarak yine engellilerin yaşamsal kalitesini artıracak ve boş zamanlarını etkin bir şekilde değerlendirmesini sağlayacak nitelikte hizmetler gerçekleştirilecek"açıklamasını yaptı. 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı