Haber Detayı
22 Şubat 2015 - Pazar 11:33
 
Pedalını 21 Şubat için çevirdi
GEZİ Haberi


21 Şubat için bisikletiyle tam 126 km yol giderek Kop Dağı’na çıktı.

Erzurum’dan yola çıkan Görele Bisiklet Kulübü üyesi Serkan Namazcı, Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluş gününü kutlamak amacıyla 126 km  pedal çevirerek Kop dağına ulaştı.

O anları sosyal medyada sevenleriyle paylaşan namazcı şunları söyledi:

“Ne gündü ama... 
Erzurumʹdan Bayburtʹa 126 km yol gittik bin 700 rakımdan 2 bin 409’a tırmandık. 2013 Mart ayında yakalandığım fırtınadan beter üşüdüm. O zaman ne ayakkabı kılıfı nede yağmur geçirmeyen pantolon vardı. Hala nasıl sağ çıktım bilmiyorum. 2015 yılında ise hava güzel ama adamı donduran soğuk vardı. İniş kısmında el ve ayaklarım yok gibiydi. Neyse ki Bayburt’a öğle yada böyle indik. Yarın 200 küsür kilometre yol var sahile. Fakat Gümüşhane den sonra ters rüzgar olduğundan sahile gündüz gözü ile inmek imkansız gibi. Yarın Gümüşhane ye kadar gidelim bir sonrasını düşünürüz İnşaallah.”

Yaptığı yolculuğu Bayburt halkına armağan eden Namazcı, sembolik bir kurtuluş mücadelesi verdiğini paylaştı Namazcı şunları söyledi: “21 Şubat Bayburt’un kurtuluşunun yıl dönümü. 
Düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü nedeni ile çok çetin koşulları aşarak sembolik bir kurtuluş mücadelesi verdik. Bayburt’a armağan olsun.”

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı