Haber Detayı
27 Nisan 2015 - Pazartesi 10:59
 
Başbakan Bayburt’a hangi müjdeleri verdi?
SEÇİM Haberi


Belediye binasında AK Parti milletvekili adayları Naci Ağbal, Bünyamin Özbek, Bayburt belediye Başkanı Mete Memiş ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, başbakanın Bayburt mitinginin ardından basın toplantısı düzenleyerek değerlendirmelerde bulundular.

Başbakan Davutoğlu’nun Bayburt ile ilgili verdiği müjdelerin detaylarını anlatan Ağbal, miting için ise; ‘tarihi bir gündü’ ifadesini kullandı.

Başbakanın verdiği müjdelerin detaylarını ağbal şöyle anlattı:


“Tarihi bir gündü”

“Bugün Bayburt tarihi bir güne  tanıklık etti. Sayın başbakanımız Bayburt’u onurlandırdılar. Bayburt genciyle yaşlısıyla bütün teveccühüyle başbakanımızı karşıladı.  Son dönemde yapılan en görkemli miting oldu. Onun için bu mitinge katılan  bütün Bayburt halkına şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah bu mitingde ortaya konulan coşku 7 Haziranda sandığa yansır. Ve 7 Haziran akşamı inşallah Bayburt’ta sayın başbakanımızın bize hedef olarak belirlediği yüzde 85 oy oranıyla Türkiye’de Bayburt sandıkta kendisini ispatlayarak çıkacaktır. Sayın başbakanımız bugün Bayburt için tarihi nitelikte müjdeleri  bize verdi. Ben burada tekrar şükranlarımı kendisine arz ediyorum.  Son bir haftadır Bayburt’ta yaptığımız ziyaretlerde hep şunu gördük; Bayburtlu hep üniversitemizin büyümesini istiyor. Bayburtlu göçün durmasını istiyor. Bayburtlu esnafımız  özellikle Bayburtlu gençlerimizin iş ve aş bulmasını istiyor. Bugün sayın başbakanımızla yaptığımız yaptığı tarihi açıklamalarla, bu taleplere bu ihtiyaçlara çok net karşılıklar vermiştir.  Onun için bugün yapılan açıklamalar bizim içinde birer ödevdir ve bunun iki milletvekilimizle birlikte, il yönetimindeki arkadaşlarla birlikte  takipçisi olacağız.”


"Bayburt Üniversitesi kapasitesi 15 bin olacak”


Aydıntepe ve Demirözü’ne yüksek okul


“Öncelikle sayın başbakanımız, Bayburt için en önemli proje niteliğinde olan ve 2008 yılında kurulan Bayburt Üniversitesi’nin daha da büyültüleceğini, üniversite sayısının 15 bine çıkarılacağını, yani Bayburt Üniversitesi’nin öğrenci sayısının iki katına çıkarılacağının müjdesini verdi. Bu hakikaten bizim için ciddi anlamda önümüzdeki dönemde Bayburt’un ekonomisini geliştirecek, sosyo- ekonomik, kültürel hayatını geliştirecek çok önemli bir açıklamadır. Yine sayın başbakanımız hem üniversitemizin büyümesi bakımından hem de ilçelere yaygınlaştırılması bakımından iki tane daha müjde verdi. Özellikle Aydıntepe ve Demirözü ilçelerinde üniversitenin büyütülmesi noktasında talimatları oldu. Biz inanıyoruz ki sayın başbakanımızın bu talimatları çerçevesinde hem Aydıntepe’de hem Demirözü’nde çok yakın zamanda meslek yüksek okulu kurulmasıyla ilgili çalışmalara hız vereceğiz ve iki ilçemizde de meslek yüksek okulunu kazandıracağız. Bu her iki ilçemiz geleceği açısından son derece önemli. Aydıntepe ve Demirözü’ne gittik insanların hepsinin ağzında ve dilinde bu vardı. İnşallah sayın başbakanımızın verdiği bu müjdeyi yakın zamanda gerçekleştirir orada bu yüksek okulların açılışını yaparız.”


Toplum Bilimleri fakültesi geliyor


“Yine  üniversite bağlamında sayın başbakanımız ‘Toplum Bilimleri Fakültesi’nin kuruluşuyla ilgili bakanlar kurulu kararının imzaya  açıldığının müjdesini de verdi. Dolayısıyla toplum bilimleri fakültesinin açılmasıyla birlikte özellikle sosyal alanda Bayburt ‘un ve bölgenin ihtiyaç duyduğu insan kaynağının yetiştirilmesinde bu fakülte çok ciddi anlamda Bayburt’a  yeni bir nefes kazandıracak  buda bizim için bir başka müjdedir.  Yine üniversite bağlamında  bize verdiği müjde biliyorsunuz şehir merkezindeki kışlanın taşınması ve burada üniversite kampusünün yapılması bugün bu müjdeyi de sayın başbakanımız verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah daha önce çalışmalarına başladığımız bu projeyi yakın zamanda Milli Savunma bakanlığı, Maliye bakanlığı ve TOKİ, üniversite arasında düzenlenecek bir protokolle son şeklini verip, inşallah üniversitemizin yeni yerleşkesini de bu şekilde genişletmiş olacağız.  Bayburt için hakikaten üniversite çok önemli. Önümüzdeki dönemde de Üniversite Bayburt için temel ekonomik sosyal iti güç haline gelecek.”


Demir yolu ile ilgili çok net mesaj

“Sayın başbakanımız hepimizin hayali olan Erzincan, Bayburt demiryolu projesiyle ilgili çok net bir mesaj verdi. Dolayısıyla demiryolu ile ilgili farklı şeyler söylenebilir, konuşulabilirse de bugün başbakanımız bütün bu söylentilere son noktayı koyan çok net bir açıklaması oldu. İnşallah demiryolu ile ilgili Bayburtlunun bu özlemi de giderilecek.   Onunda biz takipçisi olacağız.”


Hastane


“Yine benim Bayburt’taki siyasi çalışmalarım sırasında ziyaret ettiğim Bayburt Devlet Hastanesi’yle ilgili hepimizi sevindiren  bir başka müjde verdi. Biliyorsunuz devlet hastanemizde eski binalarda üniteler var. Ek bir nitelikli olan yataklı bina yapılmış ama bu Bayburt’un ihtiyacını görmüyor. Bayburtlu ben ne zaman ziyarete gitsem Erzurum’a,  Trabzon’a gitmek istemiyoruz. Biz hastamızı burada bakılmasını istiyoruz şeklinde talepleri vardı. Başbakanımız onun da müjdesini verdi. 200 yataklı Bayburt Devlet Hastanesi’nin    inşasıyla ilgili o müjdeyi de kendisinden aldık. Bu önümüzdeki dönemde bu projenin hayata geçirilmesi noktasında Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışmalarımızı yürüteceğiz. Dolayısıyla bugün hem Aydıntepe, hem Demirözü ilçemiz için Bayburt’un geneli ile ilgili olarak sayın başbakanımızın açıkladığı bütün bu projeler Bayburt’un ekonomik ve sosyal-ekonomik hacmini önemli ölçüde dönüştürecek hepimizin içini sızlatan bu göç sorunu tersine dönecek ve bizim gençlerimiz artık sayın başbakanımızın ifadesiyle eğitimlerini burada alacaklar daha eğitimli daha donanımlı gençler olacaklar.  Ben tekrar başbakanımıza bu müjdelerinden dolayı teşekkür ediyorum.”


“Askeri birlik büyüyor”


“Sayın başbakanımız yine askeri birliğin büyütülmesi noktasında da biz müjdeyi verdi. Ben şunu söyleyebilirim bugün Bayburt sokaklarında köylerde ve esnaf arasında konuşulan ve şunlar yapılırsa Bayburt gelişir ve daha iyi olunur denilen ne varsa sayın başbakanımız bugün o projelerin hepsinin sözünü verdi. Bundan sonra bize düşen başta vekiller olarak hep beraber bu projelerin hayata geçirilmesi noktasında bürokrasi kanalında çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve bu projeleri inşallah önümüzdeki dönemde yerine getireceğiz. “

“7 Haziran hem Türkiye hem Bayburt için çok önemli”

“7 Haziran seçimleri hem Türkiye hem de Bayburt açısından son derece önemli . Türkiye açısından şunun için önemli sayın başbakanımızın da vurguladığı gibi içerde ve dışarıda bir takım iş birlikçi yapılar bu ülkenin daha ileriye gitmemesi için bir iş birliği ve gayreti içerisinde inşallah 7 Haziran seçimlerinde bütün bu oyunlar bozulacak. AK Parti iktidarı daha güçlü bir şekilde iktidarına devam edecek.bu ülkede sağlanan siyasi ve ekonomik istikrar, devam ettiği içinde ülkemiz kalkınacak.  Bayburt kalkınacak inşallah bu konuda Bayburt’ta da düşen görev neyse ben inanıyorum ki Bayburt halkı bu seçimlerde AK Parti’ye göstereceği teveccüh neticesinde daha güçlü bir Bayburt ve Türkiye’yi umut ediyoruz.”


Organize sanayi ve gümrük müdürlüğü


“Bugün sayın başbakanımızla birlikte bakanlarımız da Bayburt’ta idi. Bu coşkulu mitinge iştirak ettiler. Bilim sanayi ve teknoloji Bakanımız Fikri Işık, Gümrük ve Ticaret bakanımız Nurettin Canikli beyde buradaydılar. Fikri Işık bey ile Bayburt Organize sanayi Bölgesi’nin sorunlarını konuştum. Daha önce arkadaşlardan da bilgi almıştık. Neden bu bölgeye yatırımcı çekemiyoruz dediğimde, sorunun temelinde arazinin yapısına ilişkin bir takım sorunlar ile alt yapı yetersizliği ifade edilmişti. Ben bakanımızla bu hususları paylaştım. Kendileri bana şunu söylediler: ‘ Naci bey siz gerekli çalışmaları yapın Bayburt için siz nasıl bir proje getirirseniz bizim o kabulümüzdür. Gereğini mutlaka yapacağız” dedi. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde B ilim Sanayi Teknoloji Bakanımızı Bayburt Organize sanayi Bölgesi’nin altyapı sorunlarının çözülmesi ve arazi yapısının sorunlarının giderilmesi konusunda kendilerinin çalışması noktasında sözleri var. İkinci olarak Gümrük ve Ticaret Bakanımız sayın Nurettin Canikli bey ile görüşmemizde de Bayburt ve Gümüşhane’yi ilgilendiren gümrük müdürlüğü kurulması hususunda kendileri bu konuda çalışma yapabileceklerini aktardılar. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte böyle bir müdürlük konusunda çalışmalarımızı yapacağız.”

 

 

Özbek:  “Bu heyecan bizi çok mutlu etti”


Mitingdeki coşkudan dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Özbek ise şunları kaydetti:

“Bugün güzel  bir gün her zaman Pazar günü mitingleri risklidir. Çünkü köylü köyündedir şehre inmez. Esnaf kapalı. Hava çok güzel insanlar piknikte olduğunu düşündüğümüz bir günde Saat Kule meydanının tıka basa  dolu olmasından dolayı duyduğum memnuniyeti sizinle paylaşmak istiyorum. Çokça miting yaptık. Sayın cumhurbaşkanımızın geldiği mitinglerde yaptık. Sayın başbakanımız dışişleri bakanıyken Bayburt’a geldiğinde  miting yapmadık ama yaklaşık 3 bin kişi karşılamıştı. Aynı heyecanı bugün de gördük. Bir heyecan var. Meydanlara sığmıyoruz. Bu heyecan bizi çok mutlu etti. Başbakanımızın verdiği sözlerde çok önemli. Yerinde sözler ve hükümet olarak inşallah Bayburt’umuzun gelişmesi hususundaki  destekler inşallah bundan sonrada devam edecektir.  Sayın belediye başkanımız  başbakanımıza bir dosya sundu özellikle belediyenin sorunları ve altyapı ile ilgili sayın başbakanımızın oradaki  ifadesi beni çok mutlu etmiştir. Belediye başkanımıza; ‘Başkanım daha ne istiyorsunuz paranın patronunu size  gönderdik. Bundan sonra bu işleri kendileri takip edecektir’ bunun memnuniyetini de  paylaşmak istedim. Ben il başkanımıza teşkilatımıza bu meydanda çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”


Kobal: “Teşekkürler Bayburt”


Bende halkımıza teşekkür ediyorum. Bugün bizi gururlandırdılar. Başbakanımıza mahcup etmediler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bayburt’a yakışır bir miting oldu Bayburt her şeye layık. Her şey Bayburt için diyoruz inşallah sayın başbakanımızın vermiş olduğu sözleri de yakında yerine getireceğiz. Ve Bayburt  7 Haziran’da rekor kıracaktır.  Milletvekili adaylarımıza belediye başkanımıza, mitingimize teşrif eden Kenan Yavuz’a, Abdurrahman Şentürk’e, bütün aday adaylarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.


Memiş:  “Ziyadesiyle memnun kaldık”


Bayburt belediye Başkanı Mete Memiş ise, başbakanın miting alanındaki konuşmalarından son derece memnun olduklarını ifade ederek;  

“Bayburt hep doğrunun yanında oldu. Hakkın yanında oldu. İnşallah bugünde bunu yine miting alanında gösterdik.  Bayburt’a hizmet eden değerleri bundan sonra da unutmayacak. Bayburt Belediyesi olarak şunu açıkça ifade edeyim ki başbakanımızın miting alanındaki konuşmaları bizi ziyadesiyle memnun etti” dedi.

(BS)

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir
27
0
1
3
8
12
2
Galatasaray
23
0
3
2
7
12
3
Kasımpaşa
22
0
4
1
7
12
4
Yeni Malatyaspor
21
0
3
3
6
12
5
Antalyaspor
20
0
4
2
6
12
6
Ankaragücü
19
0
5
1
6
12
7
Beşiktaş
18
0
4
3
5
12
8
Göztepe
18
0
6
0
6
12
9
Konyaspor
17
0
3
5
4
12
10
Trabzonspor
16
0
4
4
4
12
11
Sivasspor
14
0
4
5
3
12
12
Bursaspor
13
0
3
7
2
12
13
Fenerbahçe
13
0
5
4
3
12
14
Akhisar Bld. Spor
12
0
6
3
3
12
15
Kayserispor
12
0
6
3
3
12
16
Alanyaspor
12
0
8
0
4
12
17
Bb Erzurumspor
11
0
5
5
2
12
18
Çaykur Rizespor
8
0
6
5
1
12
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı