Haber Detayı
28 Ekim 2015 - Çarşamba 13:14
 
Bayburtʹta yaralı vaşak bulundu
YAŞAM Haberi 


BayburtSıla - Bayburtʹta ormanlık alanda bir vatandaş tarafından bulunan yaralı vaşak yavrusu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüʹne teslim edildi. Tedavisi yapılan vaşağın gövdesinde 6 adet saçma olduğu belirlendi.

Duyarlı bir vatandaş tarafından bulunan yaralı Vaşak yavrusu, Bayburt Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birimi ve Bayburt Orman ve Su İşleri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personellerinden oluşan ekibe teslim edildi.

Yaralı vaşak yavrusuna Bayburt Belediyesi Veteriner Hekimi Mesut Çavdar tarafından yapılan muayenesinde, Vaşağın kaçak avcılar tarafından yaralandığı ve gövdesinde altı adet saçma olduğu tespit edildi.

 

Bir gün boyunca Bayburt Belediyesi Hayvan Barınağında tedavisi ve bakımı yapılan vaşağın, Kars Kafkas Üniversitesi Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine nakli sağlandı.

           

Bayburt Valiliğiʹnde yapılan açıklamada nesli tehlike altında olan ve kaçak avcılar tarafından vurulan Vaşağın tedavisine müteakip, bulunduğu yerde doğaya bırakılacağı bildirildi.

Öte yandan bundan bir kaç ay önce Bayburtʹta yine bir vaşak bulunmuştu. Yaralı olarak vatandaşlar tarafından bulunarak yetkililere teslim edilen vaşak, yine tedavi için 
Kars Kafkas Üniversitesi Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine gönderilmişti. 


 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı