Haber Detayı
18 Aralık 2015 - Cuma 13:11
 
Uluslararası Bayburt Sanatçılar Derneği tarafından sergi açılışı yapıldı
KÜLTÜR-SANAT Haberi


  
 

 


BayburtSıla- İktisadi ve İdari bilimler fakültesi fuaye alanında açılışı gerçekleştirilen sergiye Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kızılarslan dernek üyeleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Sergiyi gezen Belediye Başkanı Mete Memişʹe Uluslararası Bayburt Sanatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Koçan tarafından sergilenen eserler hakkında bilgi verildi.

Sergide gazetecilere açıklamalarda bulunan Koçan, Yerel kültürün ve sanatın gelişim sürecinde ehil olmayan guruplar ve şahısların sanata verdiği kirliliği ortadan kaldırmak için dernek olarak toplumsal bir hareketlenme içerisinde olacaklarını kaydetti.

Bayburtʹun kültürel gelişimi yolunda kendilerine inanan her bireyle yollarına devam edeceklerini vurgulayan Koçan; "Sivil toplumların ayrıştırdığı bir tutum ve davranış içerisinde bulunan yerel idarecilerin görmezlikten gelen tutumları kendi sorunlarıdır. Biz bu davranışlar karşısında kurumlara ve şahıslara karşı herhangi bir tavır ve tutum içerisinde olmadık" dedi.

Derneğin kuruluşunun 4. yılı olduğunu anımsatan Koçan, 4 yıllık faaliyet süresince ciddi projelere imza attıklarını dile getirdi.

Koçan şunları söyledi:"Şimdi büyük bir özveri içerisinde kendimizden emin olarak geçen bu 4 yıllık süreç içerisinde Bayburtʹun en başarılı meslek örgütü olduğumuzu bir kez daha aldığımız ödülle tescillemiş olmanın ayrıca gururunu yaşadık. bu başarıda bizler yanlız bırakmayan herşeyden önce sanatçılarımıza, sponsorlarımıza, iş adamlarımıza, kurum ve kuruluşlara teşekkürü bir borç biliriz"

Koçan, ayrıca sergide 15 sanatçının eserlerinin yer aldığını ifade etti.

 

 
Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı