Yeni hastane inşaatında sona gelindi

Vali Cüneyt Epcim, İl Sağlık Müdürü İlker Hancı ve Başhekim Turhan Şener ile 200 yataklı yeni devlet hastanesinde devam eden çalışmaları inceledi.

Yeni hastane inşaatında sona gelindi

Çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Epcim, inşaat alanını dolaştı. Vali Epcim, 200 yataklı yeni devlet hastanesinin ihtiyaç duyulması halinde yatak kapasitesi artırılabilecek şekilde inşa edildiğini belirtti. Uluslararası standartlarda 55 poliklinik, 7 ameliyathane ve 22 diyaliz ünitesi ile hizmet verecek yatırımın yaz ayları sonunda hasta kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

Salgına rağmen çalışmalara koruyucu önlemler eşliğinde devam edildiğini belirten Vali Epcim, “İlimizin uzun dönemdir beklediği, önemli yatırımlardan biri olarak değerlendirdiğimiz yeni devlet hastanesinin açılışını yaz sonu itibariyle gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Koronavirüs tedbirlerine rağmen inşaat çalışmaları devam ediyor. Hastanemizin kabule başlamasıyla Bayburtlu hemşerilerimiz standardı yüksek, kaliteli ve modern sağlık hizmetinin farkını burada tam anlamıyla deneyimlemiş olacak. Vatandaşımızın memnuniyeti de dolayısıyla bizleri memnun edecektir.” dedi.

Projenin hayata geçirilmesi noktasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilimiz adına teşekkür eden Vali Epcim, “Aynı zamanda bu yatırımın gerek planlanması ve hayata geçirilmesi noktasında, gerekse ivedilikle tamamlanmasına ilişkin çok önemli desteklerine bizzat tanık olduğumuz Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın Naci Ağbal’a, yine destekleri noktasında Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Milletvekilimiz Fetani Battal’a da teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yerli..
Yerli.. - 9 ay Önce

Bos bina bir seye yaramiyor, Icin de yeterli doktor, hemsire, gerekli malzeme, xray . vb. olmadigi surece bir anlami yok.. Film cekilmek icin erzuruma trabzona gidilcekse acmadan kapatin.. ;)

Fatih
Fatih - 9 ay Önce

Hastane güzel ama girişi rampa yaşlısı var hastası var.

VELİ  CAN
VELİ CAN @Fatih - 9 ay Önce

O rampanın eğimi biraz düşürülse iyi olur. Bu memleket te kış var. Hadi yazın sorun olmaz ama kışın o rampayı kim nasıl çıkacak.

SIRADAKİ HABER