ÜNİ-DOKAP Rektörlerinin İdlib Saldırısını Kınama Ve Dayanışma Mesajı

ÜNİ-DOKAP Rektörlerinin İdlib Saldırısını Kınama Ve Dayanışma Mesajı

Milletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna can veren şehitlerimizin şehadet haberleri yüreğimizi acıtmaktadır. Bununla birlikte terör örgütüne destek anlamına gelen her türlü söz, söylem ve açıklama ise tahammül sınırlarımızı zorlamaktadır. Bizler, kadim ve köklü bir medeniyetin vârisleri olarak ülkemiz üzerinde yapılan her türlü düşmanca operasyonun karşısındayız. 


Kritik dönemlerden geçen ülkemiz, yaşadığı her zorlu süreçten bugüne kadar alnının akıyla çıktığı gibi bugün de çıkacaktır. Ancak belli ki bu mihraklar necip milletimizin ferasetini ve zorluklar karşısında gösterdiği destansı mücadeleyi hesaba katmamışlardır. Asırlar boyu bu topraklar üzerinde mücadele ruhuyla var olmuş aziz milletimizin bekasına sahip çıkacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. 


Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Üniversiteler Birliği (ÜNİ-DOKAP) olarak, Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu şehit olan askerlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Ülkemize ve askerlerimize karşı yapılan bu alçak ve mesnetsiz saldırıyı kınıyoruz.


Milletimizin şahsında Sayın Cumhurbaşkanımızın temsil ettiği onurlu mücadeleyi sahipleniyor, erdemli duruşunu yürekten destekliyoruz. Bilimin ışığında topluma yol göstermeyi şiar edinmiş üniversiteler olarak ülkemizin içine çekilmek istendiği karanlığı görüyor ve bu oyuna gelmemek için var gücümüzle çalışacağımızın teminatını aziz milletimize veriyoruz.


Amasya Üniversitesi
Artvin Çoruh Üniversitesi
Avrasya Üniversitesi
Bayburt Üniversitesi
Giresun Üniversitesi
Gümüşhane Üniversitesi
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Ordu Üniversitesi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
Samsun Üniversitesi
Sinop Üniversitesi
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
Trabzon Üniversitesi   
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 16:05

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER