Tutak'ın yeni kaymakamı hemşehrimiz Ahmet Karaaslan

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Tutak'ın yeni kaymakamı hemşehrimiz Ahmet Karaaslan

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki tüm ilçelere kaymakam ataması yapıldı. Erzincan Kemah Kaymakamlığı görevini sürdüren Hemşehrimiz Ahmet Karaaslan ise yeni kararname kapsamında Ağrı'nın Tutak İlçesine atandı. 

2015 yılında Kütahya’nın Pazarlar İlçesi’ne kaymakam olarak atanan Ahmet Karaaslan 2 yıllık görev süresinin ardından 2017 yılında Erzincan Kemah kaymakamı olarak görev yapıyordu. Karaaslan,  İçişleri Bakanlığı’nın yeni karanamesi ile Ağrı'nın Tutak İlçesi'ne atandı. 

 Ahmet Karaaslan kimdir?

1983 yılında Bayburt'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, Lise Öğrenimini Pendik İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

2006 yılında Sakarya Üniversitesi İ.İ.B.F Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2008 yılında İstanbul Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğünde denetmen yardımcısı olarak memuriyete başladı. 2009 yılında Konya Defterdarlığında denetmen yardımcısı olarak görev yaptı.

2011 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare mesleğine intisap etti.

İl stajını Ardahan, Teftiş stajını Manisa ili Gölmarmara ve Köprübaşı İlçelerinde, Kaymakamlık Refiği stajını Düzce İli Akçakoca ve Sakarya İli Ferizli İlçelerinde yaptı. Düzce Cumayeri ve Kocaeli Darıca İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini ifa etti. Yurt dışı dil eğitimi için 1 yıl ABD'nin Maryland Eyaletinde bulundu. 28/06/2015 tarih ve 29400 sayılı resmi gazetede yayınlanan müşterek kararname ile Kütahya’nın Pazarlar ilçesi kaymakamlığına atanan Karaaslan, 2017 yılından beri  Erzincan’ın Kemah kaymakamlığı görevini yapıyordu.  Karaaslan, evli ve iki çocuk babası olan Karaaslan son kararnameyle Ağrı Tutak Kaymakamı oldu. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 11:35

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner10