"Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Eğitimleri Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığınca küçükbaş hayvanların sevk ve idaresine yönelik düzenlenen "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Projesi kapsamındaki sürü yönetimi elemanı eğitimlerine Bayburt’a devem ediyor. 

"Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Eğitimleri Devam Ediyor

Kursumuza 124 kişi başvuruda bulunmuş ve iki etap şeklinde planlanmıştır. Kurs; 4 hafta boyunca toplam 104 saat olacak şekilde verilecektir. Eğitimde kursiyerlere, merada hayvan bakımı, sürü yöneticiliğinde güvenlik, küçükbaş hayvanlarda kayıt tutma, küçükbaş hayvanların beslenmesi ve beslenme hastalıkları, ıslah, barınak ortamı ve zapturapt konuları anlatılacak.

İl Müdürü Selami Ersen, bu eğitimlerle sadece Bayburt ilimiz değil ülke olarak önemli bir başlangıca adım atıldığını belirterek Bayburt’un çok önemli bir mera ve hayvan varlığı potansiyeline sahip olduğunu küçükbaş hayvan ve mera varlığı açısından çok önemli bir il olduğunu vurguladı.
Başarılı ve karlı bir Hayvancılık için en önemli etkenlerden biri olan işletmelerin iyi sevk ve idare edilmesi olduğunu belirten il Müdürü Ersen bu Projenin önemini vurguladı. ERSEN: kurslara gösterilen yoğun ilgiden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek “Bu ve bu tip eğitimler sayesinde yakın bir zamanda teknik donanıma sahip işletmeler ve bu işletmelerde sürülere yön veren, bilinçli personelin olacağı ” temennisinde bulundu.

Kurs sonunda sınavda başarılı olan kursiyerlere Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Onaylı sertifika verilecektir.


 

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER