Şehre girenlerin ateşi ölçülüyor

Bayburt'ta şehrin giriş ve çıkışındaki kontrol noktalarında güvenlik güçleri araçları durdurarak koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların ateşini ölçüyor.

Şehre girenlerin ateşi ölçülüyor

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından  uygulama noktasında gerçekleştirilen kontrollerde rutin denetimlerin yanında tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastalığı salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında şehre giriş ve çıkış yapan herkesin ateşi temassız ateş ölçer cihazlarla ölçülüyor.

Güvenlik güçlerinin eldiven ve maske kullanarak tulum giydiği uygulamada özel araçlardaki vatandaşların yanısıra dolmuşlar, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüslerde de tarama yapılıyor.

Uygulama noktasına gelen araçlarda bulunanlardan önce kimlikleri ve ehliyetleri istenip sorgulandıktan sonra şahıslara bilgi verilerek ilgili Bakanlıkların talimatları doğrultusunda ateş ölçümü gerçekleştiriliyor. 

Uygulamada ateşi ölçülen ve diğer kontrolleri yapılan araç sürücülerinden Ali Rıza Aydın, “Bu uygulamalar insanlarımızın sağlığı için yapılıyor. Yol boyunca ateşimiz sadece burada ölçüldü. Güzel bir uygulama olmuş. Allah devletimizi var etsin, zeval vermesin” dedi.

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER