Şehitlerimizin isimleri üst geçitlerde yaşatılıyor

Bayburtlu şehitlerimiz Muammer Gür ve  Sebahattin Türkoğlu'nun isimleri Bayburt’ta ki üst geçitlere verildi. 

Şehitlerimizin isimleri üst geçitlerde yaşatılıyor

Bayburt Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’nin girişimleri sonucu Karayoları 106. Bölge şefliği şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu tabelaları törenle üst geçitlere astı. 

Bayburt Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı ;Selami Köksal burada yaptığı açıklamada “Karayolları 106. Bölge Şefliği Karayolları, Trabzon Bölge Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından Bayburt Merkez Trabzon Erzurum yolu üzerinde bulunan 2 tane üst geçidimize şehidimiz Muammer Gür ve  şehidimiz Sebahattin Türkoğlu’nun isimleri verildi. Emeği geçen kamu kurum ve kuruluşlarına şahsım ve derneğimiz adına teşekkür ediyorum. Bu ölümsüzlüğü simgeleştirmek için üst geçidimize Şehidimizin ismini verdik. ALLAH Bütün Şehitlerimize rahmet eylesin, Onlara Minnettarız. Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez. ''ifadelerini kullandı.

Günün önemine de değinen Köksal, 

“Çanakkale Zaferi, istiklal ve istikbal mücadelemizin en önemli dönüm noktasıdır. 105 yıl önce çocuk, genç, kadın, yaşlı demeden tekbirlerle ve şehit olma duasıyla cepheye koşanlar, Çanakkale’yi geçilmez, milletimizi yenilmez, ezanımızı susturulmaz kılarak, 1071 Malazgirt Zaferi ile yurt edindiğimiz bu topraklarda sonsuza kadar yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir. Malazgirt'ten Çanakkale'ye, Büyük Taarruz'dan 15 Temmuz'a verilen destansı mücadelelerde yüz binlerce vatan evladımızın bu topraklara akan mübarek kanı, şanlı bayrağımızın rengi, ezanlarımızın sesi, istiklalimizin de sembolü olmuştur. Bu kutsal emanete sahip çıkmak, hepimiz için bir insanlık ve vatandaşlık görevidir. Bu vesileyle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, düşmanların ve hainlerin yıkamadığı devletimizin, doğal afetler ve corona virüs gibi salgın hastalıklar ile güçsüz bırakılmamasını Yüce Allah'tan diliyorum” dedi.


 

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10