Şehit Muammer Gür kabri başında dualarla anıldı

1995 yılında şehit olan Muammer Gür, Bayburt Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği tarafından düzenlenen programla şehadetinin 24. yılında kabri başında anıldı. 

Şehit Muammer Gür kabri başında dualarla anıldı

Şehidin Aydıntepe İlçesi’ne bağlı Yukarı Kırzı köyündeki kabrinde düzenlenen törene, Garnizon Komutanı Albay Davut Balibaşa, Aydıntepe Kaymakamı Mustafa Akın, Jandarma komutanı Halil Murat Bilgiç, İl Emniyet Müd. Yrd. Engin Gürbüz, Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürü İsrafil Ergün, Müftülük Temsilcisi  Engin Yazıcıoğlu, Köy  İmamı İbrahim Gür, şehidin yakınları, askerler, polisler, köy muhtarı, köy sakinleri ve  ŞAGDER yönetimi katılım sağladı.

Program kapsamında şehidin mezarı başında Kuran-ı Kerim okunup dualar edildi. 

Daha sonra burada kısa bir konuşma yapan ŞAGDER Başkanı Selami Köksal, “Bugüne kadar  terörle mücadelede de kapsamında birçok şehit verdik. Halen Suriye'de ve Dünyanın birçok ülkesinde görev yapan askerlerimiz, emniyet güçlerimiz var. Bayrağımızın ve vatanımızın birliği dirliği için mücadele ediyorlar. Allah onlardan razı olsun. Tüm güvenlik güçlerimize Allah güç kuvvet versin. Bu vesileyle bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 10:38

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER