Şehit Aileleri ya da Dernek adına para isteyenlere itibar etmeyin

Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Selami Köksal, son günlerde mahallelerde ev ve işyerlerinden şehit aileleri yada dernek yararına para toplanıldığına dair duyumlar aldıklarını, bunlara kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini söyledi. 

Şehit Aileleri ya da Dernek adına para isteyenlere itibar etmeyin

Daha önce de birçok defa bu konuda uyarı açıklaması yaptıklarını hatırlatan Köksal, özellikle şehir dışında gelen grupların vatandaşın temiz duygularını istismar ederek para topladığını, broşür yada dergi satarak kazanç elde etmeye çalıştığını ifade etti.

Köksal şu açıklamayı yaptı:

"Son günlerde iyice çoğalan şehitlerimizi ve gazilerimizin ismini kullanarak, onların çocuklarına eğitim desteği vereceklerini söyleyerek çorbada sizin de tuzunuz bulunsun, adresinize dergi broşür kitap göndereceğiz diyerek telefonla arayıp yardım talebinde bulunanlara itibar etmeyiniz.

Devletimiz şehit ailesine gazisine her türlü destekte bulunuyor.

Bayburt şehit ve gazi aileleri derneği olarak biz hiç kimseyi telefonla arayıp yardım talebinde bulunmuyoruz.

Şehrimizden beni arayıp yardım talebinde bulundular ve sürekli yardım ettiğini söyleyen siyasi il başkanlarımız,  müdürlerimiz, vatandaşlarımız oldu. En son benim telefonumu arayıp Ankara gaziler sosyal hizmetlerden arıyorum diyerek yardım talebinde bulunmaları; benim siz kimsiniz dernekmi, vakıfmı , başkanınız kim? diye sorduğumda

işe yeni başladığını bir şey bilmediğini söyledi, şehit gazileri istismar etmeyin deyince  telefonu kapattı.

 Şehit ve gazi istismarına son verilmesi amacıyla içişleri bakanlığımızca da şehit, gazi ismi adı altında açılacak derneklerin izni içişleri bakanlığınca verilecektir. İçişleri bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya istismarın önünü kesecek bu kararından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bu gibi durumlarda Bayburtta tek olan Bayburt Şehit Ve Gazi Aileleri Derneği (Şagder)  0458 2112828 no’lu telefonu arayıp bilgi verebilirsiniz.”
                                                                      
 

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10