Şehir merkezindeki dolmuşlarda kartlı sisteme geçildi

Bayburt şehir merkezindeki dolmuşlarda kartlı sisteme geçildi. Bayburt Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından hayata geçirilen uygulama kapsamında şehir içi dolmuşlarda para alış verişi kartlı sistemle gerçekleştirilecek. Önümüzdeki günlerde kart kullanımı zorunlu olacağı için vatandaşların kartları şimdiden almaları isteniyor. 

Şehir merkezindeki dolmuşlarda kartlı sisteme geçildi

Bayburt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Burhanettin Kahrıman, yaptığı açıklamada toplu taşıma ve taksilerde yaşanan sorunları çözüme kavuşturmak için çabaladıklarını söyledi. 
Bayburt’ta ilk adım olarak taksilere taksimetre zorunluluğu getirdiklerini hatırlatan Kahrıman, şimdide şehir merkezinde toplu taşımada kullanılan dolmuşlara kart düzenlemesi getirdiklerini ifade etti.  

“Dolmuş taşımacılığında yaşanan sorunlar asgari düzeye inecek”
Kahrıman konuyla ilgili olarak  yaptığı açıklamada şunları söyledi: 
“İlimizde özellikle şehir içi toplu taşımada Şoförler ve Otomobilciler esnaf Odası olarak vatandaşlarımızın ve esnafımızın yaşanılan sorunların çözümü adına ilk adım olarak ticari taksilere yönelik çalışmalar neticesinde taksimetre uygulamasını başlatmış olup, fiyat tarifelerinin standart olarak uygulanması başlatılmıştır. İkinci adım olarak ta şehir içi dolmuş taşımacılığında yaşanan sorunların daha asgari düzeye indirgemek ve vatandaşlarımızın da indi – bindi sırasında para alışverişi uygulamasını kaldırmak adına kartlı sistem uygulamasına geçilmesine karar verilmiştir.” 

Zorunlu olacak, öğrenciler ve emeklilere indirim!

“Şehir Merkezinden 3 noktada temin edilebilecek dolmuş kartlarının tüm vatandaşlarımız tarafından ilerleyen dönemlerde kullanımı zorunlu olacağı düşüncesiyle almaları gerekmektedir. Bu uygulama esasına göre öğrencilerimizin öğrenci kartlarını kimlikleriyle birlikte ibra etmeleri durumunda indirimli dolmuş kartlarını alabilecekleri ve emekli vatandaşlarımızın da indirimlerden faydalanabilecekleri kararlaştırılmıştır. Kart alımlarında ücretlerin daha asgari seviyede olacağı da uygulama kapsamına alınmıştır.” 
“Bahsi geçen uygulamanın hayata geçebilmesi için duyarlılık ve dayanışma içerisinde olan S.S.6 Nolu Şehir İçi Dolmuş Kooperatifi yönetim kuruluna ayrıca teşekkürlerimi sunar, herhangi bir olumsuzluğa meydan verilmemesi temennisiyle, dolmuş çalışanlarımıza başarılar diler, vatandaşlarımıza huzurlu bir ortamda yolculuk yapmalarını temenni ederim.” 

Not: Vatandaşlar kartları “Şehir İçi Dolmuş Kooperatifi Binası, Saat kule karşısında bulunan Çoruh Kuruyemiş, ve Türk Dünyası Parkı’nın karşısında bulunan Yedi Karanfil Kuruyemiş’ten temin edebilirler. Aynı zamanda dolumların da bu noktalardan yapılacağı ilerleyen zamanlarda dolum noktalarının genişleyeceği bildirildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 16:44

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
bayburt69
bayburt69 - 8 ay Önce

güzel uygulama bu başkan iyi diyerinin adını bile bilmiyorduk

SIRADAKİ HABER