“Onlar için bir kap yemek, bir kap su"

TDV Demirözü Yüksek Öğretim Erkek Yurdu öğrencileri, yurtta artan yemeklerle sokak ve civardaki ormanlık arazilerde bulunan hayvanların karnını doyuruyor.

“Onlar için bir kap yemek, bir kap su"

Türkiye Diyanet Vakfının kuruluş tarihi olan 13 Mart’ta, her sene kuruluş yıldönümü münasebetiyle ve Türkiye Diyanet Vakfını ulusal – uluslararası düzeyde tanıtmak amacıyla “İyilik Ödülleri” programı düzenleniyor. İyiliğin dünyayı değiştireceği inancıyla her yıl düzenlenen İyilik Ödülleri programlarında çağa ve çevreye ilham veren, birbirinden farklı insanları iyiliklerde buluşturan öyküler ödüllendiriliyor.


Bu kapsamda TDV Yurtları da vakfın kuruluş yıl dönümü olan 13 Mart’ı içine alan haftayı iyiliklerle örüp o haftayı “İyilik Haftası” olarak ilan etti.  2019-2020 Eğitim Yılının başlamasından itibaren Eğitim Takviminde her haftaya yayılmış iyilikleri Yurttan iyilikler adı altında uygulayan TDV Yurtları 9-15 Mart haftasını da kendi belirledikleri iyiliklerle canlandırıyor.


Demirözü’nden 1 kap su bir kap yemek


Bu kapsamda TDV Demirözü Yüksek Öğretim Erkek Yurdu da özgün bir projeye imza atarak hem yemeklerin israf olmasını engelliyor hem de sokak ve ormanlardaki dostlarımızı sevindiriyor. 

TDV Demirözü Yüksek Öğretim Erkek Yurdu Müdürü Abdurrahman Nişancı, öğrencilerle birlikte “Onlar için bir kap yemek, bir kap su” projesini başlattıklarını belirtti. 

Bu proje sayesinde yurtta artan yemeklerin israf olmaktan çıkarak sokak hayvanlarının yaşam mücadelesine destek olduğunu belirterek şunları kaydetti: 

 “TDV Demirözü Yüksek Öğretim Erkek Yurdu olarak öğrencilerimizle “Onlar için bir kap yemek, bir kap su”  faaliyeti gerçekleştirdik. Bu kapsamda yemek artıklarımızı çöpe atmak yerine sokak hayvanlarımızın yaşam mücadelesine katkı sağlamak için uygun olan yerlere bir kap yemek ve bir kap su bırakarak sağlıklı yaşamalarına destek olmaya çalıştık. Bu konuda merhametini esirgemeyen, sokaktaki dostlarımıza yardımcı olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”


 

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10