Karantina süresi dolan 138 kişi fidan hediye edilerek memleketlerine uğurlandı

 Moldova ile Almanya'dan getirilerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Bayburt'ta yerleştirildikleri yurtta karantina sürelerini tamamlayan 138 kişi, birer fidan hediye edilerek memleketlerine uğurlandı.

Karantina süresi dolan 138 kişi fidan hediye edilerek memleketlerine uğurlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonunda, Dışişleri, İçişleri, Sağlık, Gençlik ve Spor, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarının yürüttüğü ortak çalışmayla Moldova ile Almanya'dan getirilen 2'si bebek 138 kişinin, 14 günlük karantina süreci sona erdi.

Bayburt Üniversitesi yerleşkesindeki Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Sultan Fahriye Kız Yurdu'ndan ayrılan vatandaşlara, Orman Genel Müdürlüğü görevlilerince çam fidanı hediye edildi.

Bazı vatandaşlar, kendilerine hediye edilen fidanları Bayburt Gençlik ve Spor Müdürü Adem Köse ile yurdun bahçesinde toprakla buluşturdu.

Fidan dikiminin ardından vatandaşlar, otobüslerle yaşadıkları kentlere uğurlandı.

Moldova'da yaşayan Türkiye vatandaşı Natilia Hadjipol, Türkiye'ye getirilmeleri ve sunulan imkanlardan dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere katkı sunan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Kovid-19 salgını nedeniyle insanların büyük sıkıntılar yaşadığını ifade eden Hadjipol, "Moldova'da Türkiye Büyükelçiliğine başvurdum. Büyükelçilik çalışanları, birkaç gün içerisinde bize dönüş yaptı. Daha sonra Türkiye'ye getirilerek Bayburt'taki yurtlara yerleştik. Kaldığımız yurt çok güzeldi ve temizdi. Görevliler bizlerle çok iyi ilgilendi." dedi.

İş insanı Nazım Yücel ise Moldova'dan Bayburt'ta getirilmeleri ve Bayburt'taki yurtlara yerleştirmelerinin çok güzel karşılama ve organizasyonla yapıldığını aktardı.

Yurt odalarındaki hazırlık ve hizmetlerden çok memnun olduklarını dile getiren Yücel, şunları söyledi:

"Genel anlamda çok memnun kaldığımız bir karantina süreci geçirdik. Bugün karantina süreci bitti ve memleketlerimize gidiyoruz. Bu süreçte katkılarını sunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bakanlarımız, kurum müdürleri ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz."

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kazım usta
Kazım usta - 7 ay Önce

Kıymetli bayburtlular 23 Mayıs ta bayburda geldik ve karantina yurdunda kaldık. Erzurum'dan bayburda gelirken çok tedirgindik acaba Bayburtta ne yapacağız nasıl edeceğiz diye. Yurda adım atar atmaz tedirginliğimiz bitti çünkü bizi güler yüzle karşılayan samimi insanlarla karşılaştık. 14 gün bizi el üstünde tuttular Anadolu insanının nasıl misafirperver olduğunu bize tüm samimiyetleriyle gösterdiler. Allah onlardan razı olsun. Sadece ben değil bütün arkadaşlar 14 gün bizimle iftar edip bizimle sahur yiyen bu arkadaşlarları ayakta alkışladı. Artık bayburdun ve bayburtlunun bizim gönlümüzdeki yeri bambaşka gittiğimiz her yerde bu misafirperverliğinizi anlatacağız. Ama beni üzen bir şey var bizim dönüşümüzü gecesini gündüzüne katarak bize emek veren insanların fotoğraflarını koyarak yapsaydınız. Bu adamla değil biz bu adamı hiç yurtta görmedik. Eğer öyle yaparsanız hizmet edenleri reklam yapanlara ezdirmemiş olursunuz. Selam ve dua ile

HASAN HAKKI
HASAN HAKKI @Kazım usta - 7 ay Önce

Kazım Usta; sizde biliyorsunuz ki hizmet edenler hep geri plan kahramanlarıdır. Poz verileceği sıra amirler poz verir onlar alkışı alır. Yani davul sizde, tokmak başkasında olunca böyle oluyor. Emeği geçen kim varsa ALLAH razı olsun.

Gürkan Kata
Gürkan Kata - 7 ay Önce

Bizlerde yurt çalışanlarının gayretlerini gerek sosyal medyadan gerek televizyonlardan haberdar olduk. Gerçekten insanlara hizmeti olan tüm çalışanların eline, emeğine sağlık.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner10