İYİ Parti kurmayları Bayburt'ta

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, bir dizi ziyaret ve parti içi programlar için geldiği Bayburt’ta Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. 

İYİ Parti kurmayları Bayburt'ta

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, bir dizi ziyaret ve parti içi programlar için geldiği Bayburt’ta Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Paçacı, burada yaptığı açıklamada gezdikleri illerdeki sorunları yerinde tespit ederek Türkiye gündemine taşımayı amaçladıklarını söyledi. 

Bayburt’un ticari ve işsizlik açısından çok sıkıntılı bir il olduğunu tespit ettiklerini ifade eden Paçacı, “Özellikle tarım ve hayvancılığın bölgenin özelliğine göre iyi bir noktada olması gerekirken buralarda da çok ciddi problemler olduğunu tespit ettik. Bu konuyu Ankara’ya taşıyacağız. Aslında Türkiye ekonomik açıdan üretimden koptuğu için bu problemlerle karşılaşıyoruz. Bugün Bayburt’ta karşılaştığımız problem Edirne’de de var.  Tarım konusu Türkiye’de çok ihmal edildi. Yani samanı bile Türkiye Bulgaristan’dan ithal ediyorsa tarım bitmiş demektir. Eğer tarım bitiyorsa işsizlik doğal olarak artıyor demektir. Çünkü tarımda çalışan insanlar iş aramak için köyünü terk edip, şehirlere kasabalara yerleşiyor. İş bulamayınca da işsizlik artıyor.” dedi.  


Alınması gereken tedbirlerin belli olduğunu ancak mevcut iktidarın bu tedbirleri almadığını öne süren Paçacı şöyle devam etti: 

“Alınması gereken tedbirler belli aslında ancak bugün o tedbirler alınmıyor. Orta ve uzun tedbirler alması gerekiyor Türkiye’nin. Kısa vadeli tedbirlerle bu iş geçiştirilemez. Biz İyi Parti olarak gereken hazırlıklarımızı yaptık bitirdik. Ve bölgesel merkezler kurarak her bölgenin kendi şartlarına özgün modeller ürettik. İnşallah Türkiye’yi yönetme şansını elde edersek ekonomiyi kalıcı bir şekilde düzeltmek ve her türlü dış şartlara karşı dayanıklı hale getirmek için gereken tedbirleri alacağız”

“Kanal İstanbul’a harcanacak para deprem hazırlıkları için harcansın”

Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremde de değinen Paçacı, Türkiye'ye bir daha böyle acılar yaşatmaması temennisinde bulunarak çok ciddi tedbirler alınması gerektiğini bildirdi. 
Yaşanan depremin Türkiye için bir ihtar olduğunu vurgulayan Paçacı, 

“Bundan sonraki çalışmalar için bir an önce işe başlamak için bize bir ihtardır. Bizim eğer 75 milyar gibi bir paramız varsa bunu kanal İstanbul gibi uçuk projeler yerine deprem bölgelerindeki yaşayan insanlarımızın hayatını garanti altına alacak tedbirlere harcamalıyız. Çünkü insandan daha değerli bir varlık yoktur” dedi. 

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar yıldız da ziyaretten ötürü teşekkür ederek Bayburt'ta basnın yaşadığı sorunları paylaştı. Yıldız bu sorunların ankara'da dile getirilmesi temennisinde bulundu. 

Zşyaret'te İYİ Parti Bayburt İl Başkanı Yılmaz Kırıcı ve partnin geçtiğimiz dönem belediye başkan adayı Yunus Özyıldırım da bulundu. 


 

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10