İstanbul’da ki Bayburtlular iftarda buluştu

Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı ile Bayburt Kültür ve Yardım Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Bayburtlular bir araya geldi.

İstanbul’da ki Bayburtlular iftarda buluştu

2000 kişinin yer aldığı iftar yemeğine Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat,  Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi İdris Aydın, Gökçedere Belediye Başkanı Yavuz Bakır, Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur, Arapalı Eski Belediye Başkanı Şadi Terzi, İl Genel Meclisi Başkanı Süleyman Ağın, Milliyetçi Hareket Partisi Kağıthane İlçe Başkanı Barış Çatalbaş, İş Adamı Kenan Yavuz, Bayburt Grup

Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk, Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı Başkanı Avukat İsrafil Kahraman,  Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Başkanı Hicabi Durmuş ve Bayburtlular katıldı.

Pehlivan “Bayburt Türkiye’nin, Anadolu’nun adeta bir özeti”

Vali Pehlivan iftar programında yaptığı konuşmada davetlilere teşekkür ederek yaklaşan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramlarını tebrik etti. Bayburtlularla bir arada olmanın kendileri için gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu dile getiren Vali Pehlivan Bayburt’un il olarak genç olmakla birlikte kadim bir yerleşim yeri olduğunu söyledi.

Vali Pehlivan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Unutmayın ! Bayburt, Türkiye’dir.” sözünü anımsatarak, “Evet Bayburt Türkiye’nin, Anadolu’nun adeta bir özeti. Gelenek ve görenekleriyle, asırlardan beri yaşatmış olduğu değerleriyle, yardımlaşma kültürü ve birlikteliğiyle, diğergamlığıyla Bayburt gerçekten Anadolu’nun bir özeti durumunda. Bir tarafında Dede Korkut ile Çini Maçin kalesi, diğer tarafında gelenekle modern anlayışı birleştiren Baksı Müzesi ve Kenan Yavuz Kültür Evi ile Bayburt, Bayburtlu hemşerilerimizin bugüne ve geleceğe kattığı değeri ifade ediyor. Bayburt’ta halen köy ve mahalle odalarında Dede Korkut Hikayeleri anlatılır. Bayburt’a ve Bayburt’ta yaşayan hemşerilerimize, gerekse de gurbet yolunu tutmak zorunda kalmış fakat memleketiyle bağını hiçbir zaman koparmamış Bayburtlu hemşerilerimize hizmet etmek bu anlamda bizim için de ayrı bir memnuniyet ve gurur kaynağı. Bu akşam bu anlamlı sofrayı hazırlayarak bizleri sizlerle buluşturan Bayburt Vakfı Başkanımıza, Bayburt Derneği Başkanımıza, emeği olan bütün kişi ve kurumlara bu vesileyle teşekkür ediyorum. Birliğimizin ve dirliğimizin daim olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Pekmezci: “Hep bir olalım, beraber olalım Bayburt olalım”

Programda konuşan Belediye  Hükmü Pekmezci ise şunları kaydetti:  “Baba ocağını terk edip uzaklarda yeni bir dünya kurdunuz. Ama sanmayın ki geride bıraktıklarınız sizleri unuttular. Her zaman sizi iyi duygularla yad etiler. Anadolu’nun her yerine dağılan Bayburtlular gibi bizim bir parçamızsınız. Bizim gönüllerimizden hiç çıkmadınız. Size kalesinden, Şehit Osman’a, Duduzarından Aslan Dağına, Aydıntepe Ovası’ndan Demirözü’ne yürekler dolusu selam getirdim. Bir şehir var içimizde her zaman tutkuyla andığımız. Yürekten bağlandığımız ve Bayburtlu olmanın gururunu yaşayan hemşehrilerim. Yiğit Bayburtlular sizi yiğitçe selamlıyorum. Bir iftar programında rabbim bizi bir araya getirdi. Duaların kabul edildiği zamanlar vardır. İftar saati dua ediyorum diyorum ki Rabbim birlikteliğimizi, birliğimizi, kardeşliğimizi hiç ama hiç bozmasın. Hep bir olalım, beraber olalım Bayburt olalım” 


 

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER