Emniyet Müdürü Bodur, şoförlerin sorunlarını dinledi

Bayburt İl Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’nı ziyaret etti. 

Emniyet Müdürü Bodur, şoförlerin sorunlarını dinledi

Bayburt Şoförler ve Otmobilciler Esnaf Odası Başkanı Burhanettin Kahrıman ile görüşen Bodur, Bayburt’ta dolmuş ve taksici esnafının yaşadığı sorunları dinledi. 

Görüşmeye ilişkin bilgi veren Kahrıman, “ilimizde yolcu taşımacılığı ile ilgili yaşanan sıkıntıları Emniyet Müdürümüz Ayhan Bodur’a ilettik” dedi. 

Bayburt’ta yük ve yolcu taşımacılığı olarak faaliyette bulunan araçların olduğunu, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na aykırı olarak çalışma yaptıklarının oda tarafından belirlendiğini Bodur’a ilettiğini kaydeden Kahrıman şunları söyledi: 

“İlimizde bulunan özel apart olarak adlandırılan yurtlara ait araçların uygunsuz taşıma yaptıkları, tarifeli ticari araçlar gibi taşıma yaptıkları ve dolayısıyla gerçek ticari olarak faaliyet gösteren üyelerimizin işlerine mani olunan bir uygulama içerisinde oldukları, belirtilerek aynı zamanda 4925 sayılı karayolları Taşıma Kanunu’na aykırı olarak taşıma yaptıkları da belirtilmiş ve şehir içerisinde trafik düzeni ile ilgili genel görüşmeler yapılmıştır. 

Yukarıdaki sorunların çözümü için gerekli yol denetimlerinin artırılması, tedbirlerin alınması hususu sayın Emniyet Müdürümüze aktarılmış olup, ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyduğum değerli müdürümüze şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkürlerimi sunar, bundan sonraki trafik akışı ve düzeni konusunda odamızla emniyet teşkilatımız arasında daha dayanışmacı bir tutum sergilemek adına görüşme iyi dileklerimizle sonuçlanmıştır. Meslek arkadaşlarımızın bilgi edinmesi dileğiyle saygılarımı sunuyorum.”


 

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10