Dualar Mehmetçik için

Bayburt Ortaokulu’nda öğrenim gören öğrenci, öğretmen ve öğrenci velileri, "Barış Pınarı" harekatının başarıya ulaşması için 1 gecede 71 hatim indirip dua ettiler. 

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatının başarılı sonuçlanması için Bayburt Ortaokulu önemli bir etkinlik gerçekleştirdi. 

Öğretmen, öğrenci ve veliler 1 gecede 71 hatim indirip okul bahçesinde dua ettiler. 

Okunan hatimlerin duasının alınması için okul bahçesinde toplanıldı.  

Yeni Cami İmam Hatibi Enis Arslan’ın tarafından yapılan duaya öğrenci, öğretmen ve veliler hep bir ağızdan “Amin” dedi. Daha sonra İstiklal Marşı okundu. 

Burada konuşan Müdür Yardımcısı Adem Türk, Mehmetçik’in Fırat’ın doğusunu terörden arındırmak için sefere çıktığını belirterek şunları kaydetti: 

“Ülkemizin geleceğini tehdit eden başta PKK, YPG, DAEŞ ve tüm terör unsurlarının sınırlarımızda kurmaya çalıştıkları terör devletlerini ve her türlü kötü emellerini başlarına yıkmak için ordumuz sefere çıkmıştır. Kahraman ordumuza bir nebze destek olabilmek için veli, öğretmen ve öğrencilerimizin desteğiyle 1 gecede 71 hatim indirilip çok sayıda Fetih Suresi okundu. Bugün burada da okuduğumuz hatimlerin duasını etmek için toplandık. Bu operasyonlarda şehit düşen askerlerimize cenabı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” 

Okul Müdür Mahir Pamukçu da veli,öğrenci ve öğretmenlere desteklerinden ötürü teşekkür etti. 


 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 17:53

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER