Deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Bayburt'tan Elazığ'a bir yardım daha gönderildi.

Deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Elazğız ve Malatya’daki depremzedeler için daha önce Bayburt’tan gönderilen iki yardım tırına, ildeki kamu personeli ile muhtarların katkılarıyla hazırlanan ve içerisinde gıda kolilerinin yer aldığı bir tır daha eklendi. 

Cumhuriyet Caddesi'ndeki törende konuşan Vali Epcim, Bayburtlu vatandaşların ülkesini ve milletini seven, yardımsever ve aynı zamanda dayanışma kültürünün yüksek olduğunu anımsatarak şunları kaydetti: , “Bu memleketin güzel insanları çok ciddi yardım faaliyetlerinde bulunuyor. Bir örneğini daha burada görmüş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu yardım tırı Muhtarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ilimizde görev yapan kamu personelinin katkılarıyla hazırlandı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz, İl Göç İdaresi Müdürlüğümüz ve Valilik Özel Kalem Müdürlüğümüzün koordinesinde toparlanan bu yardımlar dolayısıyla kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Özellikle Bayburt Üniversitesi, Rektöründen en alt kademedeki çalışanına kadar çok ciddi düzeyde katkı sağladı. Onlara da teşekkür ediyoruz. Bu yardımın hayırlara vesile olmasını, sağ ve salimen Elazığ ve Malatya ulaşmasını temenni ediyorum.” 

Gıda malzemeleri yüklü araç İl Müftüsü Hasan Başoğlu tarafından yapılan dua sonrası yola çıktı.

Törene Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Yusuf Diker, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Vali Yardımcıları Halit Benek ile Remzi Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç, İL Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER