Çoruh Nehri Geçişi Projesi’nde 2. Etap Çalışmaları Geniş Kapsamlı Ele Alındı

Çoruh Nehri Şehir Geçişi Projesi 2. Etap çalışmaları Bayburt Valiliği’nde düzenlenen toplantıda geniş kapsamlı ele alındı.

Çoruh Nehri Geçişi Projesi’nde 2. Etap Çalışmaları Geniş Kapsamlı Ele Alındı

Vali Cüneyt Epcim başkanlığındaki toplantıya Milletvekili Fetani Battal, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat ile Merkez İlçe Başkanı Resul Kaya katıldı.

Toplantıda Çoruh Nehri Şehir Geçişi Projesi üzerine gerçekleştirilen detaylı görüşmeler sonrası alanda incelemeler yapıldı. Vali Epcim, projenin ikinci etabına ilişkin ön çalışmaların DSİ tarafından hazırlandığını belirtti. Vatandaş taleplerini merkeze alarak bir çalışma gerçekleştirileceğini bildiren Vali Epcim, katılımcılara teşekkür etti.

Milletvekili Fetani Battal ise Çoruh Nehri Şehir Geçişi 2. Etap projesi üzerinde çalışmaya devam ettiklerini kaydetti. Projenin şehrin ortak kanaatine göre şekilleneceğine dikkat çeken Milletvekili Battal, “Bu bizim için çok önemli. Bu hususta Valimizle, Belediye Başkanımızla, İl Başkanımız ve Merkez İlçe Başkanımızla projenin ön görüntüleri hususunda kanaatler sahibi olduk. Alanda yapacağımız gözlemlerin ardından tekrar Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü ve Bakanlığımız ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Arzumuz Çoruh’u Bayburt’un arzu ettiği zemine yerleştirmek olacaktır.” diye konuştu.

Milletvekili Battal, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Alperen SELÇUK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Millet
Millet - 9 ay Önce

Bu memlekette DSİ'de, Belediyede, Çevre ve şehircilikte, tarımda görev yapan mühendisler ne iş yapıyor. DSİ Müdürü nerede. Bu işle hiç ilgisi ve teknik bilgisi olmayan öğretmen ve esnaf ķökenli parti yetkilileri işin uzmanı imiş gibi ordalar. Tamam vekilin yanında il başkanı olabilir de ilçe başkanını kim çağırdı. Bu ülke parti devletimi. Esas yetkili bir tane mühendis orda olması gerekmezmi. Birde şehir içinde yukarıda yapılan proje asla uygulanamaz. Çünkü yeterli alan yok.

SIRADAKİ HABER