Cirit müsabakaları nefesleri kesti

Bu yıl 25.'si organize edilen Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni etkinlikleri kapsamında cirit müsabakası düzenlendi.

Cirit müsabakaları nefesleri kesti

Bayburt Belediyesi Cirit Sahası’nda gerçekleştirilen müsabakayı Bayburt milletvekili Fetani Battal, Bayburt belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Eski Kültür ve Turizm Bakanı Namık Kemal Zeybek ve çok sayıda vatandaş izledi. 

Bayburt Atlı, 21 Şubat, Genç Osman ve Dede Korkut Atlı Spor Kulüplerinin karşılaştığı müsabakalar oldukça heyecanlı anlara sahne oldu. Vefa Karadeniz'in hakemliğinde icra edilen müsabakada kazanan dostluk olurken müsabaka sonunda Protokol üyeleri tarafından günün anısına  kulüp başkanlarına plaket verildi. 

Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Pekmezci, Geleneksel yaşamımıızn en önemli öğeelerinden birinin cirit sporu olduğunu kaydederek, "Bugün Bayburt'ta yiğitler otağında cirit ekiplerimiz karşılaşmaya çıkıyor. bu geleneksel olarak devam edecek. ve gelecek kuşaklara da bu kültür öğesinin en önemli unsurunu aktarmaya çalışacağız" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 12:02

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10