Çığ nedeniyle kapanan köy yolu açıldı

Kar ve tipinin etkili olduğu Bayburt'un yüksek kesimlerinde Demirışık köyü yoluna çığ geldi. İl Özel İdaresi ekiplerinin müdahalesiyle yol trafiğe açılırken merkeze bağlı Taht Köyü'nde kar nedeniyle aracıyla mahsur kalan bir kişi de ekiplerin çalışmasıyla kurtarıldı.

Bayburt'un yüksek kesimlerinde kara kış etkili oluyor. Kapanan köy yolları birer birer ulaşıma açılırken, Demirışık köyü yoluna çığ geldi. Bölgeye jandarma ve İl Özel İdaresi ekipleri sevk edildi. Herhangi zararın oluşmadığı çığ hadisesinde yol ekiplerin çalışmasının ardından yeniden ulaşıma açıldı.


İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit de kar ve tipinin etkili olduğu güzergahlarda incelemede bulunarak yol açma çalışmalarını yerinde gözlemledi. Koçyiğit, "Zaman zaman etkili olan kar yapışı ve tipi nedeniyle kapanan yollarımızı açmaya, yolda kalan vatandaşlarımızı kurtarmaya devam ediyoruz. Heyelanlı bölge olan ve hemen hemen her sene çığ gelen Demirışık köyümüzde bu sene de çığ geldi. Hamdolsun sorun yok. Yerinde inceleyip herhangi bir aksaklığa neden olmadan kazaya sebebiyet vermeden çalışmaları tamamlamak istiyoruz" dedi.

Ayrıca gece geç saatlerde aracıyla Taht köyüne doğru giderken yolda mahsur kalan bir vatandaşta İl Özel İdaresi Merkez Şantiye ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 10:31

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10