“Bu millet bu tür algı ve oyunlara gelmeyecektir”

Diyanet-Sen Bayburt Şube Temsilcisi İlhan Kelleci, sosyal medyada din görevlilerine yapılan hakaretlere sert tepki gösterdi. 

“Bu millet bu tür algı ve oyunlara gelmeyecektir”

Yazılı bir açıklama yapan Kelleci, şu ifadeleri paylaştı: 

“Ülkemizde kamu kurumlarının hizmet alanı kanunla belirlenmiştir. Her kurum yasalar çerçevesinde kendine verilen vazifeyi yerine getirmekle sorumludur.


Kamu ve kurum personelleri istisnasız hepsi devletimize ve milletimize hizmet etmek için vardır. Bundan dolayı kurumlar  arasında asla kıyaslama yapılması doğru değildir. 


Bugün dünya olarak sıkıntılı bir dönemden geçmekteyiz. Bize düşen birlik ve beraberlik içinde yetkili ağızlardan gelen açıklamalara riayet ederek, devletimize, milletimize, hatta kendimize destek olmaktır.
Sosyal medyada Özellikle Din Görevlisi kardeşlerimizi Doktorlarla kıyaslayarak Din gönüllüsü kardeşlerimizi aşağılayıcı paylaşımlar görmekteyiz. 


Bu ülkede dinle sorunu olan arsızların sosyal medyada Diyanet'e ve Din Görevlisi kardeşlerimize saldırdıklarını  görmekteyiz.  
Bu tür olaylar bizim milletimize hizmet yolunda azmimizi ve gayretimiz daha da artıracaktır inşallah;


Din görevlisi kardeşlerimiz camide imam, köy ve mahalleler de yerine göre ambulans şoförü, psikolog, hasta refakatçısı ve uzlaştırıcı görevini yaparlar. 
Hastanelerimiz de manevi rehber, 
KYK yurtlarında, 
Cezaevlerinde, 


Huzurevlerin de ve birçok yerlerde devletimiz tarafından verilen vazifeyi yerine getirmektedir. 


    Tarihe baktığımızda  müderrisler, müftüler ve hocalarımız istiklal meşalesini camilerimizde tutuşturarak manevi önderlik yapmışlardır. 


    Bu gün sosyal medyadan bizlere taş atan zavallılara sesleniyoruz, kurumlar arasında fitne ve fesat çıkarmanız nafile, bu millet bu tür algı ve oyunlara gelmeyecektir. Bütün kurumlar milletimize hizmet için vardır. 


    Hastalığa karşı tedbir için; tabii ki en başta göz önünde olacak ilk konuşulan ekip sağlık çalışanları olacaktır. Sahada koşturan; Sağlık çalışanları, Güvenlik güçleri, Kolluk görevlileri, Belediye çalışanları, Kamu görevlileri, Din görevlileri ve İşçiler için hepimiz dua edeceğiz.
   Diyanet Sen olarak devletimizden beklentimiz Din gorevlisini küçültmek, kurumlar arasında fitne veya yanlış algı oluşturmak isteyen bu densizlere hesap sorulmasıdır.


   Özet olarak kendini bilmezler her dönemde olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bizler bu tür saldırılara aldırmadan yolumuza devam edeceğiz.  
    Dün olduğu gibi bugünde ve yarında Diyanet camiası olarak yasaların bize verdiği görevimizi, aşkla ve şevkle daha da güçlü yerine getireceğiz.. 

   Rabbimiz milletimizi, ülkemizi, bütün insanlıgı bu kötü hastalıktan,sıkıntıdan, darlıktan kurtarsın.”
 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 12:24

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10