BAYBURT’UN KÜLTÜR MİRASI ANKARA’DA TANITILDI

“Gelenekten Geleceğe Kültür Miraslarımız” Ankara’da tanıtıldı.

BAYBURT’UN KÜLTÜR MİRASI ANKARA’DA TANITILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ile ilgili kuruluşların iş birliğiyle düzenlenen “Gelenekten Geleceğe Kültür Miraslarımız Somut Olmayan Kültürel Miras Tanıtım Günleri” Ankara’da gerçekleştirildi.

Bayburt’un mimari ve kültürel eserleriyle yer aldığı tanıtım günlerinde Dede Korkut Hikayeleri’nin aralarında bulunduğu ve UNESCO tarafından İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne dahil edilen kültürel ögeler vatandaşlara tanıtıldı. Bayburt taşından yapılan minyatür Bayburt Kalesi, Dede Korkut Türbesi, Abdul Vehhab Gazi Türbesi, Şehit Osman Türbeleri ve Sivil Mimari örnekleri ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Tanıtım günlerinde ayrıca Türk Musikisini Araştırma ve Tanıtma Grubu tarafından “Sazıyla Sözüyle Dedem Korkut Hikayeleri” ile Bayburt Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Dede Korkut ve Bamsı Beyrek gösterileri sahnelendi.

Çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği Ankara Atatürk Kültür Merkezi’ndeki tanıtım günlerinde Ankara Valisi Bayburtlu Vasip Şahin de Bayburt standını ziyaret ederek bilgiler aldı.

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
a.mehdi öztürk
a.mehdi öztürk - 1 yıl Önce

müjde"inanç ziyareti ile ilave olarak*hoca ahmet yesevi-hacı bektaş veli atası*hz.ali oğlu hz .muhammet hanefi*el-kebir*türbesi balca köyü.(külliye hizmete)sunulmuştur,duyrulur.BAYBURT-TÜRKİYE...

SIRADAKİ HABER

banner12

banner10