Bayburt’ta Düğün Konvoyu İneğe Çarptı, Köy Halkı İsyan Etti

Bayburt’un merkeze bağlı Yolaltı Köyü yol ayrımı yakınında meydana gelen kazada düğün konvoyundaki bir araç karayolu üzerinde ineğe çarptı. İnek telef olurken yaralananın olmadığı araç hasar gördü.

Bayburt’ta Düğün Konvoyu İneğe Çarptı, Köy Halkı İsyan Etti

Akşam saat 18.30 sıralarında meydana gelen kazada, Yolaltı Köyü çobanının karayolundan geçirmeye çalıştığı hayvanlardan birisine düğün konvoyundaki 34 BVN 3243 plakalı araç çarptı. Kazanın haberini alan köy sakinleri kısa sürede kazanın yaşandığı yere geldiler. Köylüler karayolundan hayvanların sürekli geçtiği yolun bariyerlerle  kapatılmış olmasına tepti gösterdiler. Trafik polislerinin ve jandarmanın kazadan kısa bir süre sonra olay yerine gelmeleriyle birlikte karayolundaki normal trafik akışı sağlanmış oldu.

Yolaltı Köyü Muhtarı Aydın Tutar ve köy sakinleri köylerinin yol ayrımında altgeçit yapımının durdurulması ve hayvanların sürekli geçiş sağladığı karayolunun bariyerlerle kapatılmasına tepki gösterdiler. Bir çok kazanın köy yolu kavşağında yaşandığını can kayıplarının yaşanmaması için bir an önce çözüm üretilmesini istediler.

Kaza sonrası köy çobanı ve düğün konvoyda bulunan bazı kişilerin tartışması bir anda ortalığın karışmasına neden oldu. Trafik akışının bir süre durmasına neden olan tartışmayı, Jandarma ekipleri kavgaya dönüşmeden önlenmiş oldu. Kısa bir süre trafiğe kapanan karayolu köy halkının dağılması sonrası normal seyrine dönmüş oldu.

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10