Bayburtlu kaymakam hayatını kaybetti

Giresun’un Espiye ilçesi Kaymakamı hemşehrimiz Dede Musa Baştürk (43) akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. 

Bayburtlu kaymakam hayatını kaybetti

Edinilen bilgilere göre akşam saatlerinde evinde kalp krizi geçiren Kaymakam Baştürk, Espiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Bayburt’un Yazıbaşı (Aşağı Loru) köyünden olan Kaymakam Baştürk’ün cenazesinin Çarşamba günü Erzincan’da toprağa verileceği öğrenildi.

Dede Musa Baştürk kimdir:

1977 tarihinde Bayburt’ta dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bayburt’ta tamamladıktan sonra 2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

28 Şubat 2005 tarihinde Kırşehir kaymakam adayı olarak başladığı görevine, Burdur İli Çeltikçi, Giresun İli Dereli ve Çankırı İli Eldivan İlçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinin ardından bir yıl süreyle yabancı dil eğitimi, Birleşik Krallığın siyasi, hukuki ve idari yapısı hakkında incelemelerde bulunmak amaçları ile İngiltere’de Sheffield Üniversitesi /Yönetim Okulu (Management School)’nda öğrenim gördü.

İçişleri Bakanlığı’nca düzenlenen kaymakamlık kursunu 2008 tarihinde başarıyla tamamlayarak kur’a ile Ordu İli Kabadüz İlçesine atanan Baştürk, 2008- 2010 yılları arasında Ordu Kabadüz Kaymakamlığı, 2010 – 2012 yılları arasında Erzurum Uzundere Kaymakamlığı, 15.09.2012 tarihinde Çanakkale Yenice İlçesi Kaymakamlığı, 2014-2015 yılında Adıyaman Kahta Kaymakamlığı, daha sonra Erzincan Vali yardımcılığı ve 2018 yılında ise Espiye Kaymakamlığı görevine atandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 11:09

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER