Bayburt'ta Mehmetçiğe destekyürüyüşü

İdlib'de rjim güçlerinin hain saldırısı sonucu askerimizin şehit düşmesinin ardından Bayburt'ta yürüyüş yapan çok sayıda genç, Mehmetçiğe desteğini gösterdi.

İdlib'de askerlerimize düzenlenen hava saldırısı sonucu 33 askerimiz şehit oldu. Şehit haberlerinin ardından vatandaşkar kenetlenerek Mehmetçiğe desteğini göstermeye çalıştı.

Bayburt'ta üniversite öğrencilerinin düzenlediği yürüyüş kapsamında Saatkule Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle Cumhuriyet Caddesi boyunca yürüyüşe geçti. 

"Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene" sloganları ve tekbirlerle cadde üzerinde ki, askerlik şubesine kadar yürüdü. Toplanan burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu. 

Daha sonra Akşemseddin Caddesi'nde yürüyşe devam eden grup, Bayburt Üniversitesi Baberti Külliyesi önünde dua ederek yürüyüşü sonlandırdı. 

Etkinliği organize eden üniversite öğrencisi, Furkan Ateş, şehitlerimizin intakımın alınacağına inaçlarının tam olduğunu belirterek, yürüyüşe destek veren ve katılım sağlayan vatadaşlara teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 14:42

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan ateş
Furkan ateş - 12 ay Önce

Katılan herkese çok teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER